Légrády Elek: A volt m. kir. pécsi 19. honvéd gyalogezred és alakulatainak [...] története. Szerkesztőbizottság: Kovács Károly, Világhy László, Sillay Jenő, vitéz Magyary-Kossa Béla, Decleva Zoltán. Összeáll. és a vázlatokat rajzolta: - - . Pécs, 1938, Haladás Nyomda Rt., (24) + 17-573 + (3)+67+(1) p. Számos fekete-fehér képpel illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kiss...
Magyar műszaki parancsnokságok, csapatok és alakulatok a világháborúban. Szerk.: Jacobi Ágost. Bp., 1938, Közlekedési Nyomda Kft., (8)+814 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói félbőr-kötés, jó állapotban, a borítón némi kopással,
Zakariás Zoltán: Honvéd vasútépítők. A Magyar Királyi Honvédség vasútépítő csapatának története. Az 1992-ben megjelent könyv 1989-es gépelt kézirata, vagy magánkiadása fénymásolt lapokon, címlapon a szerző autográf DEDIKÁCIÓJÁVAL + hozzá a szerző egy 15 oldalas tanulmánya Milyen körülmények közé is kerülhet egy századparancsnok. valamint a szerző halálozási értesítővel
A francia vezérkar titkos okmányai. Auswärtiges Amt 1939/41 No. 6. Berlin, 1941, Deutscher Verlag, 400 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzővel.
Ballagi Aladár: Wallenstein horvát karabélyosai 1623-1626. Levéltári kutatások alapján írta Dr. - -. Bp., 1882., Franklin, VII+1+311 p. Szövegközti ábrákkal. Átkötött modern félműbőr-kötésben.
Gellért Tibor - Burillák Attila: Szolgálatteljesítés közben életüket áldozták. 1945-1980. Tanulmányok a Magyar Néphadsereg történetéből. (Belső használatra!) Bp., 1989, MN Politikai Csoportfőnökség. Kiadói papírkötés. A szerző által Tallósi Frigyesnek DEDIKÁLT példány. (Ritka!)
Roszner István: Katonák, népek, események. Vitéz Báró Roszner István világháborús naplója. Bp., [1938], Singer és Wolfner (Hornyánszky-ny.), 595 p. + 3 (kihajtható térképek) t. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
Ian V. Hogg: Guinness fegyverenciklopédia. A kőbaltától az irányított rakétáig. Bp., 1992. Zrínyi. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.