https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Kontinuierlich Online-Auktionen

Tételek lista

Antik

Zahl der Lose: 212

Die Auktion ist beendet! Das Los wird bald in Auktion
Kissi kőfaragás. Sírfigura, korának megfelelő állapotban, Guinea, 16-19. század ?. m: 35 cm.  A nyugat-afrikai Sierra Leonéban élő Kissi törzs tagjai általában úgy tartják, hogy egy ősi szellemet, az élők és az istenek közötti közvetítőt jelképez. Egy másik felfogás szerint egy termést irányító szellemet ábrázol, egy szentélyben elhelyezett képmást, amely a jó termést hivatott biztosítani. Egy másik felfogás szerint a gonosz szellemek távoltartására használták. Lehetetlen pontosan megmondani, hogy miért is készültek ezek a szobrok. Évszázadokkal ezelőtt az ősök imádata gyakori volt a Kissi nép körében, a szobrokat a falu vezetői rendszeresen felajánlásokkal ajándékozták meg, és mindenféle eszközt használtak a boszorkányság és a rosszindulatú szellemek elhárítására. /  It?s generally believed to represent an ancestral spirit, a mediator between the living and the divine. Another school of thought suggests it represents a spirit governing crops, an effigy placed in a shrine to insure a good harvest. Still another suggests it was used to keep evil spirits away. It?s impossible to say exactly why this statue was created. Centuries ago ancestor worship was common among the Kissi, statues were regularly presented with offerings by village headmen, and all sorts of devices were used to ward off witchcraft and counteract malevolent spirits.
1
12002.

Kissi kőfaragás. Sírfigura, korának megfelelő állapotban, Guinea, 16-19. század ?. m: 35 cm. A nyugat-afrikai Sierra Leonéban élő Kissi törzs tagjai általában úgy tartják, hogy egy ősi szellemet, az élők és az istenek közötti közvetítőt jelképez. Egy másik felfogás szerint egy termést irányító szellemet ábrázol, egy szentélyben elhelyezett képmást, amely a jó termést hivatott biztosítani. Egy más...

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
140 000 HUF
362,69
EUR
,
400,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Jáde tömjéntartó. Távol-keleti, figurális sárkánymotívumokkal díszített, három karmos lábon álló, fedeles urna. Sérülésmentes, szép állapotban, 13,5x14,5x9 cm
1
12003.

Jáde tömjéntartó. Távol-keleti, figurális sárkánymotívumokkal díszített, három karmos lábon álló, fedeles urna. Sérülésmentes, szép állapotban, 13,5x14,5x9 cm

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
38 000 HUF
98,45
EUR
,
108,57
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Asztali lámpa. Impozáns lámpa két figurával, anya és lánya,kezében gyümölcs, spiáter figurák,réz szerelékek, hibátlan antik üvegbúrával fa talpon,szép állapotban, Új kábelezéssel és reosztátos kapcsolóval. 56x18 cm
1
12004.

Asztali lámpa. Impozáns lámpa két figurával, anya és lánya,kezében gyümölcs, spiáter figurák,réz szerelékek, hibátlan antik üvegbúrával fa talpon,szép állapotban, Új kábelezéssel és reosztátos kapcsolóval. 56x18 cm

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
32 000 HUF
82,90
EUR
,
91,43
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Antik gyertyatartó, 2db. Antik asztali tömör bronz gyertyatartó pár, talp figurális vadállat ( nagymacska), század eleji, finom patinával,szép állapotban. 18 x12.5cm
1
12005.

Antik gyertyatartó, 2db. Antik asztali tömör bronz gyertyatartó pár, talp figurális vadállat ( nagymacska), század eleji, finom patinával,szép állapotban. 18 x12.5cm

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
20 000 HUF
51,81
EUR
,
57,14
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Paul Räth / Herman Haack - Csillagászati gömb - 1950 körül. Nincs kipróbálva, jelzett, m: 46 cm. Korának megfelelő állapotban. / Paul Räth / Herman Haack - Himmelsglobus - Celestial Globe - 1950
1
12006.

Paul Räth / Herman Haack - Csillagászati gömb - 1950 körül. Nincs kipróbálva, jelzett, m: 46 cm. Korának megfelelő állapotban. / Paul Räth / Herman Haack - Himmelsglobus - Celestial Globe - 1950

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
28 000 HUF
72,54
EUR
,
80,00
USD
Zahl der Gebote:
1
 
cca 1957 A Fortuna étterem falikárpitja. Mátyás kódex részletével, 2 db hímzett kárpit. 200x300 cm. Felirat: "Vinum Ytalikum qvod falernum dicitur caliginem oculis inducit multum bibitum totum corpus ledere facit" / Az Ytalikum bora, amelyet falernumnak hívnak, sötétséget hoz a szemekre, és a sok ital az egész testet megsérti.
1
12007.

cca 1957 A Fortuna étterem falikárpitja. Mátyás kódex részletével, 2 db hímzett kárpit. 200x300 cm. Felirat: "Vinum Ytalikum qvod falernum dicitur caliginem oculis inducit multum bibitum totum corpus ledere facit" / Az Ytalikum bora, amelyet falernumnak hívnak, sötétséget hoz a szemekre, és a sok ital az egész testet megsérti.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
100 000 HUF
259,07
EUR
,
285,71
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Antik kosárka. Antik asztali alumínium kosárka, korai art-deco, század eleji, amikor készült, az alumínium tárgyak drágábbak voltak a színezüstnél az alumínium előállítási nehézségei miatt.Csiszolt eredeti üvegbetéttel,nagyon jól megőrzött állapotban,oxidáció mentes, fülén jelzett:"Prima Aluminium Excelsior".4db sárga korai plasztik golyó lábakon. Szép állapotban. 20x19.5cm
1
12008.

Antik kosárka. Antik asztali alumínium kosárka, korai art-deco, század eleji, amikor készült, az alumínium tárgyak drágábbak voltak a színezüstnél az alumínium előállítási nehézségei miatt.Csiszolt eredeti üvegbetéttel,nagyon jól megőrzött állapotban,oxidáció mentes, fülén jelzett:"Prima Aluminium Excelsior".4db sárga korai plasztik golyó lábakon. Szép állapotban. 20x19.5cm

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
15 000 HUF
38,86
EUR
,
42,86
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Nagyméretű csillár. Elegáns bronz csillár, 6 tölcsér alakú égővel,középső tányér plasztikus nagyméretű gyümölcs füzérrel díszitve, már modern kábelezéssel, szép régi patinával. Működik, korának megfelelő szép állapotban.. d: 50cm
1
12009.

Nagyméretű csillár. Elegáns bronz csillár, 6 tölcsér alakú égővel,középső tányér plasztikus nagyméretű gyümölcs füzérrel díszitve, már modern kábelezéssel, szép régi patinával. Működik, korának megfelelő szép állapotban.. d: 50cm

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
60 000 HUF
155,44
EUR
,
171,43
USD
Zahl der Gebote:
0
 
XIX. sz. eleje. Püspöksüveg (ezüst brokát, ezüst hímzéssel) szakadásokkal / Bishops hat. 30x40 cm
1
12010.

XIX. sz. eleje. Püspöksüveg (ezüst brokát, ezüst hímzéssel) szakadásokkal / Bishops hat. 30x40 cm

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
65 000 HUF
168,39
EUR
,
185,71
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Szabadkőműves talpas üveg pohár, szabadkőművesség jelképeivel díszített: a kőműves derékszög (szögmérő) szárai fölé helyezett körző, G betű, stb.; G. S. (?) és R.R. (?) monogrammokkal, apró csorbákkal, karcolásokkal, m: 18 cm, d: 6,5 cm
1
12012.

Szabadkőműves talpas üveg pohár, szabadkőművesség jelképeivel díszített: a kőműves derékszög (szögmérő) szárai fölé helyezett körző, G betű, stb.; G. S. (?) és R.R. (?) monogrammokkal, apró csorbákkal, karcolásokkal, m: 18 cm, d: 6,5 cm

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
24 000 HUF
62,18
EUR
,
68,57
USD
Zahl der Gebote:
0
 
cca 1940 Iparművészeti rátét minták különféle kézimunkákhoz, rajta ceruzás bejegyzésekkel, alattuk a tervezők ceruzás neveivel,Undi Mária (x2), Lady Wittenberger M., Faragó Ödön, Tamássy Margit, Sz. Pálfi Erzsike (x3), hajtott, kis gyűrődésnyomokkal, kissé foltos, 89x125 cm
1
12013.

cca 1940 Iparművészeti rátét minták különféle kézimunkákhoz, rajta ceruzás bejegyzésekkel, alattuk a tervezők ceruzás neveivel,Undi Mária (x2), Lady Wittenberger M., Faragó Ödön, Tamássy Margit, Sz. Pálfi Erzsike (x3), hajtott, kis gyűrődésnyomokkal, kissé foltos, 89x125 cm

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
6 500 HUF
16,84
EUR
,
18,57
USD
Zahl der Gebote:
0
 
12 személyes, ezüstözött evőkészlet, jelzett, szaru nyéllel néhány darab, dobozában.
1
12014.

12 személyes, ezüstözött evőkészlet, jelzett, szaru nyéllel néhány darab, dobozában.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
28 000 HUF
72,54
EUR
,
80,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 

Steigerungsstufen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF

Filtern bei der Auktion

Navigieren zur nächsten Seite

Unsere Kontakte

Öffnungszeiten

  • Montag: 12-17
  • Dienstag bis Mittwoch: 10-17
  • Donnerstag: 10-19
  • Freitag: geschlossen
  • Wochenende: geschlossen

Unsere Seiten

© 2011-2024 Darabanth Briefmarkenhandel und Numiskatik GmbH.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren.
Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Ich akzeptiere
Für Details klicken
https://www.darabanth.com//feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
H
Los im Warenkorb

Gesamtsumme

Weiter einkaufen
  Zur Kasse