Puskin: A bahcsiszeráji szökőkút. Ford.: Szabó Lőrinc. Bp., 1957, Magyar Helikon. Színes képekkel, Fülöp Zoltán színpadképeivel és Márk Tivadar kosztümterveivel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé fakó borítóval. Számozott (13./500) példány.
Dr. Czeke Marianne - Dr. H. Révész Margit: Gróf Brunsvik Teréz élet- és jellemrajza. Ford.: Dr. Petrich Béla. Bp., 1926, ,,Kisdednevelés", 1 t.+108 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és fűzéssel, helyenként kissé sérült lapszélekkel, ázásnyomokkal. A címlapon ajándékozási bejegyzéssel, a M. Kir. Állami Gróf Brunszvik Teréz Kisdedóvónőképző-Intézet bélyegzőjével és igazgatójának aláírásával.
Jósika Miklós: Jő a tatár. I-IV. (Két kötetben.) Pest, 1862, Heckenast Gusztáv. Második kiadás. Korabeli átkötött félvászonkötés, kopott borítóval, a gerinceken kis sérüléssel.
Dutka Ákos: Vallomások könyve. Nagyvárad, 1904, Sebő Imre,108 p. A szerző, első nyomtatásban megjelent művének első kiadása. Átkötött modern félvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítót az elülső szennylapra ragasztották, az első 3 lapon kis hiánnyal, sérüléssel, foltos lapokkal. Ritka!
Mécs László: Élőket nézek! Versek. Bp., [1938], Magyar Katolikus Írók, 146+(1) p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, kopottas gerinccel. A belső kötéstáblán Bajor Ágost ex libris-ével, Mécs László (1895-1978) saját kezű aláírásával. Számozott (8690.) példány.