Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 126

18287.

Rufpreis:
8 000 HUF
E. Kovács Péter: Hétköznapi élet Mátyás király korában. Mindennapi Történelem. Bp.,2008, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
18288.

Rufpreis:
8 000 HUF
Gróf Széchenyi István Emlékkönyv. Szerk.: Nyesti Pál. Bp., 1909, Anglo-nyomda, 1 t.+144 p. Kiadói, aranyozott, festett, dombornyomással díszített egészvászon-kötésben, Dárday Aladár-kötés, a borítón apró kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.
18289.

Rufpreis:
6 000 HUF
Veress Endre, dr.: Erdély fejedelmi interregnuma. (Izabella királyné diplomácziai működése.) 1551-56. Bp, 1899. MTA.. 128p. (Értekezések a történeti tudományok köréből. XVIII. kötet. 2.) Félvászon kötésben
18290.

Rufpreis:
6 000 HUF
Tettek - tervek. II. A Kállay-kormány munkássága és politikája (1942 okt. 1 - 1943 szept. 30.) Bp., 1943, (Stádium-ny.),176 p. Kiadói papírkötés.
18291.

Rufpreis:
6 000 HUF
Sorshelyzetek. Emlékezések az ötvenes évekre. (Biszku Béla dedikációjával!) Szerk.: Vámos György. Bp., 1986, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón kis sérüléssel. Biszku Béla (1921-2016) kommunista politikus, belügyminiszter (1957-1961), miniszterelnök-helyettes (1961-1962) által Bányai János részére DEDIKÁLT példány.
18292.

Rufpreis:
5 000 HUF
Zakariás G. Sándor: A revízió útja. / Budapest, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Magyar Királyi Egyetemi Nyomda), 60 p.; Kiadói foltos papírkötésben
18293.

Rufpreis:
5 000 HUF
Kossuth-gyász-emlék. A Kossuth Lajos elhunyta és temetése alkalmával a gyászünnepélyek befejeztéig tartott kiválóbb beszédek. Összeáll.: Szőllősy Mihály. Bp., 1894, Eckstein és Neufeld, 42 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, foltos lapokkal.
18294.

Rufpreis:
5 000 HUF
Illustrirtes Familienbuch zur Unterhaltung & Belehrung häuslicher Kreise. Hrsg. Oesterreichuschen Lloyd. IV. Band. Triest, 1854, Oesterreichischen Lloyd, 1 (díszcímlap) t. +III+1+388+24 p.+25 (acélmetszetek: 10 látkép, 15 életkép) t. Német nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, foltos lapokkal, néhány laza, kijáró lappal, hiányzó táblákkal: közte Pozsony és Pest és további 9 életkép, összesen 11 tábla.
18295.

Rufpreis:
5 000 HUF
Dávid Zoltán: Az 1598. évi házösszeírás. Bp., 2001, Központi Statisztikai Hivatal Levéltára, 756 p. Kiadói kartonált papírkötés.
18296.

Rufpreis:
5 000 HUF
18297.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,27
11,18
Kiszely Gyula: A magyar államkormányzás jövője. 1. kötet. Bp., [1928], Vármegyei Könyvkiadó, (Pesti Könyvny.) VIII, 245 p., 3 sztl. lev.; Kiadói egészvászon kötésben, kis kopással
18298.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF