Bücher: Judaica

Zahl der Lose: 15

Jef Van de Wiele: Joden zijn ook Menschen! Brüsszel, 1942, Uitgeverij Steenlandt. Flamand nyelven. 32 p. + 8 t. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült és elvált borítóval, lyukasztott borító és könyvtest, tulajdonosi bélyegzőkkel. Rendkívül ritka antiszemita kiadvány a II. világháború idejéből! / Flamish languague, in paper binding, damaged cover, with two holes on the cover and all pages, with owners stamp. 32 wiritten pages, 8 photograph plates. Very rare Flemish anti-semitic booklet!
19010.

Jef Van de Wiele: Joden zijn ook Menschen! Brüsszel, 1942, Uitgeverij "Steenlandt". Flamand nyelven. 32 p. + 8 t. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült és elvált borítóval, lyukasztott borító és könyvtest, tulajdonosi bélyegzőkkel. Rendkívül ritka antiszemita kiadvány a II. világháború idejéből! / Flamish languague, in paper binding, damaged cover, with two holes on the cover and all pages, with owner's stamp. 32 wiritten pages, 8 photograph plates. Very rare Flemish anti-semitic booklet!

Rufpreis:
14 000 HUF
37,84
41,18
19011.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Hinni kell! Zsidó vallású magyar írók antológiája. Novellák, karcolatok, versek. Összeáll.: Palásti László és Gömöri László. Dr. Klár Zoltán és Sós Endre előszavával. Bp., 1939., Bán László,˙(Kis Gyula és Tsa Törekvés nyomda. Kiadói papírkötés
19012.

Rufpreis:
2 400 HUF
Benedek István Gábor: A komlósi tóra. Bp., 2001, Sík. Kiadói kartonált papírkötés.
19013.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
A magyarországi zsidóság holocaustja 1944. Összeáll. és a bevezetőt írta: Ságvári Ágnes. Bp., 1994, The Jewish Agency for Israel - Magyarországi Cionista Szövetség - Sollun Bt., 25+(1) p. + 1 térkép (108x81 cm). Nylon védőborítóban.
19014.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,95
6,47
Katzburg, Nathaniel: Fejezetek az újkori zsidó történelemből Magyarországon. Bp., 1999, MTA-Osiris. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19015.

Rufpreis:
1 800 HUF
19016.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
Bangha Béla - Iványi János - Pataky Arnold: Katolicizmus és zsidóság. Vallástörténeti előadások. Bp., 1933, Magyar Kultúra, 84 p. Kiadói papírkötés, címlapon régi intézményi bélyegzőkkel.
19017.

Rufpreis:
1 200 HUF
19018.

Rufpreis:
1 800 HUF
Naftali Kraus: Az ősi forrás. (A heti szidrák - Az atyák bölcs tanításai). Bp., 1990, Fórum Rt. Kiadói papírkötés.
19019.

Rufpreis:
1 600 HUF
3 db judaika könyv: Zsidókérdés, asszimiláció, antiszemitizmus. Tanulmányok a zsidókérdésről a huszadik századi Magyarországon. Szerk.: Hanák Péter. Bp., 1984, Gondolat. Átkötött egészvászon-kötésben. + Zsidó imakönyv. Magyar fonetikus átírással és gyakorlati útmutatással. Péntek estére. Olcsó Zsidó Könyvtár 1. Bp., 1997, GLM Bt. Kiadói papírkötés. + Fernando Joannes: A zsidó vallás. Bp., 1990, Gondolat. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval.
19020.

Rufpreis:
1 600 HUF
Kirekesztők. Antiszemita írások 1881-1992. + Befogadók. Írások az antiszemitizmus ellen 1882-1993. Válogatta és a bevezető tanulmányt írta: Karsai László. Bp., 1992-1993, Aura Kiadó. Kiadói papírkötés.
19021.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF