[Horváth Keresztély János (1732-1799)] Johann Bapt. Horváth: Elementa Physicae. Editio quinta, denuo emendata et aucta. Budae, 1807, Typis et Sumtibus Typographiae Regiae Universitatis Hungaricae, (12)+656+(12) p. + 6 (kihajtható) t. Latin nyelven. Korabeli viseltes papírkötésben, sérült borítóval, helyenként ázásnyomokkal, a táblák sérültek, részben szétváltak.
Cholnoky Jenő: A levegő fizikai földrajza. Bp., 1903, Magyar Földrajzi Intézet. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel, V. tábla hiányzik, máskülönben jó állapotban.
Gidró Bonifác: Számtan a középiskolák alsóbb osztályai számára. Sajtó alá rendezte: Dr. Mattyasóvszky Kasszián. Bp., 1922, Szent István-Társulat, 298 p. Átkötött félvászon-kötésben, helyenként kissé sérült lapokkal, ceruzás aláhúzásokkal.
Simon Béla: A földrengések. Bp., 1943, K. M. Természettudományi Társulat, 1 (kihajtható térkép) t. + 183 p. + XXXII (fekete-fehér képek) t. Szövegközi és egészoldalas képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés.