Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 28

A Magyar Nyelvjárások Atlasza III. Szerk: Bárczi Géza és munkaközössége, Akadémiai Kiadó, Budapest, 1973. Cca 181 térképlap, teljes, sérült kiadói vászonmappában. Készült a Magyar Tudományos Akadémia Nyelvtudományi Intézetében, kis példányszámban.
18952.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,24
47,06
18953.

Rufpreis:
5 500 HUF
14,86
16,18
Propper Sándor: Új ipari forradalom. Korunk társadalmi, gazdasági és termelési problémái. Bp., 1933., Népszava. Kiadói papírkötés, foltos gerinccel, felvágatlan lapokkal.
18954.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
18955.

Rufpreis:
4 000 HUF
1933-1934 Ethnographia. Népélet. XLIV. évf. 1933. A Magyar Néprajzi Társaság folyóirata. Solymossy Sándor közreműködésével szerk. Madarassy László. Hozzákötve: A Magyar Nemzeti Múzeum Néprajzi Tárának értesítője az Ethnographia melléklete. XXV. évf. 1933. Szerk.: Bátky Zsigmond. Hozzákötve: Ethnographia. Népélet. XLV. évf. 1934. A Magyar Néprajzi Társaság folyóirata. Solymossy Sándor közreműködésével szerk. Madarassy László. Hozzákötve: A Magyar Nemzeti Múzeum Néprajzi Tárának értesítője az Ethnographia melléklete. XXVI. évf. 1934. Szerk.: Bátky Zsigmond. Bp., 1933-1934., Magyar Néprajzi Társaság-Magyar Nemzeti Múzeum. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval.
18956.

1933-1934 Ethnographia. Népélet. XLIV. évf. 1933. A Magyar Néprajzi Társaság folyóirata. Solymossy Sándor közreműködésével szerk. Madarassy László. Hozzákötve: A Magyar Nemzeti Múzeum Néprajzi Tárának értesítője az "Ethnographia" melléklete. XXV. évf. 1933. Szerk.: Bátky Zsigmond. Hozzákötve: Ethnographia. Népélet. XLV. évf. 1934. A Magyar Néprajzi Társaság folyóirata. Solymossy Sándor közreműködésével szerk. Madarassy László. Hozzákötve: A Magyar Nemzeti Múzeum Néprajzi Tárának értesítője az "Ethnographia" melléklete. XXVI. évf. 1934. Szerk.: Bátky Zsigmond. Bp., 1933-1934., Magyar Néprajzi Társaság-Magyar Nemzeti Múzeum. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval.

Rufpreis:
3 000 HUF
18957.

Rufpreis:
2 000 HUF
18958.

Rufpreis:
2 400 HUF
Szulovszky János: Füstfaragók. Könyv a kéményseprőkről. Studia Folcloristica et Ethnographica 32. Debrecen, 1992., Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszéke. Kiadói kemény-kötés.
18959.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,03
7,65
Leszek Kolakowski: Újabb kis előadások nagy kérdésekről. Ford.: Pályi András. Bp., 2000, Európa. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
18960.

Rufpreis:
1 800 HUF
Ujváry, Zoltán: Állatmaszkok. Tiermasken. Studia Folkloristica et Ethnographica. Debrecen, 1989, Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszéke. Magyar és német nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
18961.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
10,59
Pfisterer Miklós: Realitás és irrealitás viszonya Ben Jonson klasszikus naturalizmusában. Kir. M. Pázmány Péter Tudományegyetem Angol Philológiai Intézetének kiadványai IV.Bp., 1931., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 74+1 p. Kiadói papírkötés, szakadt, kissé sérült borítóval, foltos.
18962.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
Szemere Samu: Filozófiai tanulmányok. Bp., 1941., Arany János, 421+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott felső lapélekkel, kis kopásnyomokkal.
18963.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF