David Eduard: Szocializmus és mezőgazdaság. I-II. kötet. Ford.: Dr. Szabados Sándor. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp., 1909, Grill Károly, 374+(2) p., 376 p. Kiadói egészvászon-kötés, fakó gerinccel, néhány kissé sérült lappal, az I. kötet gerincén kisebb sérülésekkel, a belső kötéstáblákon ex libris-szel, a címlapokon tulajdonosi névbélyegzővel.
F. S. Marvin: A nyugati civilizáció fejlődése. Ford.: Benedek Marcell és Rózsa Dezső. Műveltség sorozat. Bp., é.n., Dante, 225+(1) p. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval, sérült gerinccel, az előzéklap és a címlap kijár, az első lap hiányzik.