Bodhisattva Avalokiteshvara. Nepál, 20. sz. eleje, öntött bronz, 11 fejjel és 8 karral. Kezeiben különböző szimbolikus tárgy, többek között lótusz, koszorú, íj, virág, dió. M: 60 cm.
///
"Avalokiteshvara látta minden teremtmény szenvedését, majd megígérte, hogy ha nem tudja teljesen eltüntetni a szenvedést, akkor a feje tíz darabra törhet. Így történt. Az Amitabha Buddha megsajnálta, ezért felhelyezte testére a tíz darabot együtt, tíz különálló fejet alkotva. A saját fejét adta hozzá tizenegyediknek. Ez a fej a szobor tetején helyezkedik el. A dühös fej - felülről a második - jelképezi az együttérzést és a védelmezni akarást."
Ganésa. Nepál, XX. sz. első fele, faragott keményfa. Lótusz trónon ül, feje feletti íven fenevad maszk látható. Bal kezében rizsgombócot tart, jobb kezében pedig letört agyarát, amellyel a monda szerint Vjásza bölcs diktálása nyomán leírta a Mahábháratát. Kopással, m: 64 cm
///
"Az elefántfejű, nagy hasú Ganésa, az akadályok elhárítója, a legnépszerűbb hindu istenség, a költők és kereskedők védnöke, jóindulatú segítségével elhárulnak az alkotó, vállalkozásba kezdő ember előtt tornyosuló akadályok. Szobrát az indiaiak házi istenként őrzik otthonukban."
19. sz vége, Anglia, old-saxon stílusú viktoriánus "Turners" székpár. Faragott tölgyfa, furnérozott ülőfelülettel, formavilágát tekintve a 17. századi brit bútorok viktoriánus másolata. Az eredeti darabok tervezője és készítője: John Starkey asztalosmester. Háttámla: 87 cm, ülés magasság 43 cm. Kisebb sérülésekkel, egyik ülőfelületen ázással, de szerkezetileg stabil, jó állapotban. Nagyon ritka! CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL? NEM POSTÁZZUK