Radha. Dél-India, XIX. sz, öntött bronz. Kopással, m: 17 cm.
///
"Radhát a lélek metaforájának tekintik, Krisna utáni vágyát teológiailag a spiritualitás és az isteni vágy szimbolikájaként értelmezik."
Phurba. Tibet, XIX. sz., faragott fa, kopással, h: 38 cm
///
"A phurba felépítése változatos, karóval, fogantyúval és három háromszög alakú pengével rendelkezik. A markolaton jellemzően Vajrak?laya arcai vagy más szent motívumok jelennek meg."
Argentor art nouveau alpakka kínáló. Pereménél áttört és téglalapsoros mintázattal, fogói pontsoros medaliont körbeölelő virágfüzérek. Jelzett, kopással, kis horpadásnyomokkal, 35x18,5x5 cm
WMF art nouveau alpakka kínáló. Billenthető fogóval, lemezbe domborított növényi ornamentikával és darázzsal díszítve, növényformái helyenként plasztikusan kapcsolódnak a domborított mintákhoz. Gömblábakon áll, melyből egy hiányzik. Jelzett, kopással, 30,5x22 cm