Kovács János: A magyar kronikának rövideden le-rajzolt sómmája, mellynek az elsö része Pethö Gergely munkájábúl szedegettetett, rész szerént külömb külömb féle könyvekbül-is bövittetett, a második része penig némelly irásokbúl ki-vétetett, és a ma... Első, Második, Harmadik rész. Egybe kötve Posonyban, 1742. Spaizer Domonkos Ferencz. 200p. + 176p. + 112 p. Körbevágott, korabeli félbőr kötésben kis...
Anonymus, az az: Bela királynak nevetlen iró deákja a' ki ama Hét-magyaroknak szittyából Almos hertzeg vezérlése-alatt lött ki-jövetelöket meg-irta. Most pediglen deák nyelvből magyarra fordította, és a nemes magyar nemzetnek felajánlotta Lethenyei János. Pesten, 1790. Trattner Mátyás. [14] + 71 + [1] p. Első magyar nyelvű fordítása a krónikának. Korhű, javított kartonálásban
Budai Ésaiás: Régi tudós világ históriája, melybenn a' könyvnyomtatás feltalálásáig élt mindenféle tudósoknak, főképpen pedig, a' görög és deák íróknak élete, munkái, érdemei, és a' tudományoknak akkori állapotja, rendbeszedve, előadódnak. Debreczenbenn, 1802. Szigethy Mihály. [2] + XIV + 690 + 18 p. Első kiadás Korabeli javított félbőr kötésben
(Vay László, báró): A' német hivség, a'vagy: Bécs polgárjai a' frantzhadban eggy házi nép' emlékezet jele (a) Bécs minden Lakossaira nézve, Kik... életeket a' köztársaságnak... szentelték. Németből magyarra szabadon általtétető Nagy-Várad, 1806. Gottlieb ny. XVI+(3)+20-386+(12)p. Korabeli javított kartonálásban
Horvát István: Magyar ország gyökeres régi nemzetségeiről. Figyelem gerjesztésűl értekezik Horvát István.Pesten, 1820. Trattner János Tamás Betüivel. 110 p. Kiadói papírborítóval, jó állapotban
A podmanini Podmaniczky-család oklevéltára. I-IV. köt. (Két különböző, régi és modern kiadásban). Közzétette, családtörténeti bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Dr. Lukinich Imre. I. köt.: 1351-1510. II. köt.: 1510-1537. Bp., 2011, Históriaantik Könyvkiadó. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. + III. köt.: 1538-1548. IV. köt.: 1549-1555. (Podmaniczky János és Ráfael kora). Bp., 1941-194...
Olysói Gabányi János: A magyar várak legendái. I.-IV. kötet. Bp., é. n., Szent István-Társulat. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal. Kiadói félvászon kötésben Az első kötet DEDIKÁLT, a III. kötetből egy lap hiányzik (15-16. oldal) Kissé kopottas
Tábori Kornél: Titkosrendőrség és kamarilla. Akták adatok a bécsi titkos udvari és rendőrségi levéltárból. Bevezetőjét írta Marczali Henrik. 36 reprodukcióval. Bp., 1921 Athenaeum. Félvászon kötésben