Rashi Radak Raibak és R. Isaiah Matrani ford: Első próféták könyve, Utolsó próféták könyve. Shoken kiadó 1978. Két kötetben, Kiadói vászon kötésben, héber nyelven Volt könyvtári példány.
Komoróczy Géza: Zsidók a magyar társadalomban. Írások az együttélésről, feszültségekről és az értékekről. (1790-2012.) I-II. köt. Bp., 2015., Kalligram. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, bontatlan kiadói zsugorfóliában, újszerű állapotban.
Patai József: Az új Palesztina útjain. Bp., [1938], Múlt és Jövő, 289+3 p.+ 32 t. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen sérülésekkel, néhány lapon szakadással, sérüléssel.
Pataki Mária - Pinter József: Zsidó kultúra és hagyomány I. kötet. H.n., Magyar Zsidó Közösségi Iskola Alapítvány. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
1941 Ararát. Magyar zsidó évkönyv. Bp., 1941, Orsz. Izr. Leányárvaház. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, hiányzó címlappal, a hátsó táblán javításnyomokkal.