Walt Disney: Pinokkio. Egy élő fabábú csodálatos kalandjai. Ford.: Pálföldy Margit. A Walt Disney Studio szövegével és képeivel. Bp, én., Palladis Rt.(Mojsza-ny.) Kiadói félvászon-kötés, jó példány
Disney, Walt: Hófehérke és a hét törpe. írta és illusztrálta Walt Disney Studio Bp, én., Palladis Rt.(Mojsza-ny.) Kiadói félvászon-kötés, gerincen és az első lapon sérüléssel, ajándékozási bejegyzéssel
J. Vinokurov - V. Szutyejev: Télapó ajándékai. Ford. Gergely Erzsébet. Szutyejev illusztrációi nyomán rajzolta: Tedesco Anna. Bp.,[1956],Ifjúsági Könyvkiadó, 31+1 p. 7 melléklettel. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
Szondy György: Május hercegnője Róna Emy rajzaival. Budapest, 1937. Fővárosi Ny. 80 p. 4 t. (színes). Kiadói illusztrált félvászon kötésben kis kopással
Bibó Lajos: Mindhalálig. Regény fiatal leányok számára. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., [1933], Singer és Wolfner, 63 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült borítóval, belül a lapok jó állapotban.
Suse la Chapelle-Roobol: A kis makrancos mint nagymama. (Makrancos Erzsike mint nagymama). Ford.: Kövér Ilma. Bp., é.n., Athenaeum, 167 p. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés.
Szegváry Mihály: Kalózok a Tiszán. Ifjúsági regény. Szür-Szabó József rajzaival. Bp., én., Szent István-Társulat. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval.
P. Ábrahám Ernő: A Csudaszarvas. Árva királyfi trilógia I. Jaschik Álmos képeivel és könyvdíszeivel. Apponyi Albert bevezetőjével. Bp.,(1926), Pallas, 240 p. Kiadó illusztrált félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, az elülső táblán a gerinc mentén a papír egy darabon hiányzik.