Engels Frigyes: Hogyan alakítaná át Dühring Jenő ur az összes tudományokat? Ford.: Rab Pál. Bp., 1921, Népszava (Világosság-ny.), 308 p. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, kissé hiányos gerinccel, néhány kissé sérült lappal.
Vajkai Júlia Éva: Népnevelés a gép évszázadában. Dr. Imre Sándor előszavával. Bp., é.n. [cca 1938], Studium főbizománya (Kecskemét, Első Kecskeméti Hirlapkiadó és Nyomda), 128 p. Kiadói papírkötés, helyenként kissé sérült lapszélekkel.
Kornai János: A hiány. DEDIKÁLT! Bp., 1980., Közgazdasági és Jogi. Első kiadás! Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval. Megjelent 3100 példányban. Kornai János (1928-2021.) Széchenyi díjas akadémikus, a Harvard és a Corvinus egyetem közgazdász professzora, a nemzetgazdaságokban - s különösen a szocialista rendszerekben - keletkező egyensúlytalanságok, hiányok okait feltáró elméletei mia...
Morus Tamás: Utopia. Fordította és magyarázatokkal ellátta: Kelen Ferenc. Filozófiai Írók Tára. XXI. kötet. Bp., 1910, Franklin, 1 t.+184 p. Korabeli átkötött egészvászon-kötés, volt könyvtári példány.
Éltető anyanyelvünk. Mai nyelvművelésünk elmélete és gyakorlata. Írások Grétsy László 70. születésnapjára. Szerk.: Balázs Géza, A. Jászó Anna, Koltói Ádám. Bp., én., Tinta. Kiadói papírkötésben.
Mi európaiak. Összeáll. és ford.: Just Béla. Bp., [1938], Cserépfalvi, 156+(2) p. A borító Fenyves Sándor munkája. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, sérült borítóval, belül nagyrészt jó állapotban, néhány kis lapszéli sérüléssel.