- Izrael 1986. "Az Izraeli Filharmonikus Zenekar 50. évfordulója 1936-1986" kétoldalas, bronz emlékérem, peremen jelzett és sorszámozott "5179", műanyag tokban (59mm) T:1 patina Israel ND "Jubileee of the Israel Philharmonic Orchestra 1936-1986" double-sided bronze commemorative medallion, marked and numbered on edge "5179" in plastic case (59mm) C:UNC patina
Judaika / antiszemita? rabbi fejes sétabot, masszív ezüst figura, részletgazdag ábrázolással, nemesfa. XX: század eleje. Fej rész 12x10 cm Teljes hossz 94 cm / Judaica, antisemitic silver walking cane The handle in the shape of a Jewish male's head with outwardly Semitic features. Silver, hand carved wood. begining of XXth century
1940 Bp., Vászondarabra kasírozott tanúsítvány Molnár (Moskovitz) Lajos papír és írószer kereskedő részére, mely szerint a 7720/1939. M.E. rendelet (a zsidók közéleti és gazdasági térfoglalásának korlátozásáról szóló 1930: IV. törvénycikk végrehajtásáról) 37. §-a értelmében tett bejelentése alapján (nem jogerősen) felvétetett a nem zsidóknak tekintendők névsorába
1944. 09. 08. Horthy Miklós kormányzóhoz intézett, az Országos Izraelita Irodák Hadviseltek Bizottsága levélpapírjára géppel írt kérvény fogalmazványa, 2 lap. A kérelmező Molnár (Moskovitz) Lajos zsidó származású, az első világháborúban többszörösen kitüntetett (II. oszt. ezüst vitézségi érem, brinz vitézségi érem, sebesülési érem, Károly csapatkereszt, vas érdemkereszt) kereskedő kérelmezi a zsid...
1888 Miskolc, a miskolci izraelita férfi tanoda bizonyítványa Moskovitz Ábrahám részére, Kohn Simon osztálytanító aláírásával, az iskola bélyegzőjével, megviselt állapotban
1913 Miskolc, névváltoztatási kérelem jóváhagyása Moskovitz Lajos részére, vezetéknevének Molnár-ra történő változtatásáról, Miskolc polgármesterének, Dr. Nagy Ferencnek aláírásával