Bücher: Judaica

Zahl der Lose: 32

Hammillon. Deutsch-ungarisch-hebräisches Wörterbuch und Sprachübung. Német-magyar-héber szótár és nyelvgyakorlókönyv. Szerk:: E. Samuel J. Für Schule u. Hausgebrauch. Iskolai és házi használatra. Cluj/Kolozsvár,[1934.], Grafic Record,(Weinstein - Friedmann -ny.), 2+XXIV+2+448 (kéthasábos számozás) p. Német, magyar és héber nyelven. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, névbejegyzésekkel és egy lapon bejegyzésekkel.
20318.

Hammillon. Deutsch-ungarisch-hebräisches Wörterbuch und Sprachübung. Német-magyar-héber szótár és nyelvgyakorlókönyv. Szerk:: E. Samuel J. Für Schule u. Hausgebrauch. Iskolai és házi használatra. Cluj/Kolozsvár,[1934.], Grafic Record,(Weinstein - Friedmann -ny.), 2+XXIV+2+448 (kéthasábos számozás) p. Német, magyar és héber nyelven. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, névbejegyzésekke...

Rufpreis:
12 000 HUF
31,09
34,29

Rashi Radak Raibak és R. Isaiah Matrani ford: Első próféták könyve, Utolsó próféták könyve. Shoken kiadó 1978. Két kötetben, Kiadói vászon kötésben, héber nyelven Volt könyvtári példány.
20319.

Rufpreis:
12 000 HUF
31,09
34,29

The 100 Hour War. A 100 órás háború. Izraelben kiadott, fotókkal rendkívül gazdagon illusztrált könyv, dedikált. Héber, angol, francia és német nyelven, első kiadás, gerincén kis javításokkal.
20320.

Rufpreis:
8 000 HUF
20,73
22,86

Ady Endre: A zsidóságról. H.n., é.n., Zajti. Reprint kiadás. Kiadói papírkötés.
20321.

Rufpreis:
8 000 HUF
20,73
22,86

A zsidó háziasszony könyve. Hasznos tudnivalók - Kóser szakácskönyv (4 személyre). Írta: Giti néni. H.n., é.n., Stoffel és Társai Kft. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
20322.

Rufpreis:
4 000 HUF
10,36
11,43

20323.

Rufpreis:
5 000 HUF
12,95
14,29

Osztern Rózsa: Zsidó újságírók és szépírók a magyarországi németnyelvű időszaki sajtóban a "Pester Lloyd" megalapításáig, 1854-ig. A szerző által DEDIKÁLT példány! Német Philológiai Dolgozatok XLV. köt. Bp., 1930, Pfeifer Ferdinánd (Zeidler Testvérek), 93+1 p. Papírkötés, tulajdonosi bejegyzésekkel, az eredeti javított, részben pótolt hátsó borítót bekötötték.
20324.

Rufpreis:
6 000 HUF
15,54
17,14

Bak Izrael: Imádságos könyv zsidó hajadonoknak. Sajtó alá rendezte: Sebestyén Károly. Bp., 1894, Pesti Könyvnyomda-Rt., 267 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, ajándékozási sorokkal, kis kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.
20325.

Rufpreis:
5 000 HUF
12,95
14,29

Szabolcsi Lajos: Chasszideus könyv. Az ismeretlen vőlegény. A leveleki menyegző. Mayerl. A kállói szent pap élete. Bp., 1942.,Szerzői,(Kispest, Faragó Imre-ny.), 139+1 p. Magyarországi hászid legendák. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, a könyvtest kissé elvált a borítótól, a címlapon firkával.
20326.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,25
8,00

Szilágyi Ernő: Wassermann zsidó önvallomása. Jacob Wassermann: A fürthi messiás. Fraternitas Kis Könyvek. Kolozsvár, 1943, András László-ny., 104 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, kissé szakadt gerinccel, 4 kijáró lappal.
20327.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,25
8,00

Kecskeméti Ármin: Izráel története a bibliai korban. [Bp.,1942], Tábor,342+4 p.+XVI t. Kiadói kissé kopott félbőr-kötés.
20328.

Rufpreis:
2 000 HUF
5,18
5,71

Herzl, Theodor [Tivadar]: The Jewish State. An attempt at a modern solution of the Jewish Question. Biography, based on the work of Alex Bein. Introduction by Louis Lipsky. (New York, 1946), American Zionist Emergency Council, 160 p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
20329.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,25
8,00

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF