Herman Ottó: Magyarország pók-faunája. Ungarns Spinnen-Fauna. Im Auftrage der Kön. Ungar. Naturwissenschaftlichen Gesellschaft. I-III. kötet. [Két kötetbe kötve.] I. köt.: Általános rész. Allgemeiner Theil. II. köt.: A rendszer. Das System. III. köt.: Leíró rész. Beschreibender Theil. Bp., 1876-1879, Kir.. M. Természettudományi Társulat, (Franklin-ny.), XIX+1+119+1 p. + I-III (hártyapapírral védet...
Csiki Ernő: Magyarország bogárfaunája. Vezérfonal a magyar korona országainak területén előforduló bogarak megismerésére. I. kötet. 1-5. füzet. II. 1. füzet. Teljes! Összesen 6 füzet, több nem jelent meg. Bp., 1905-1909., Szerzői, (Szeged, Wesselényi Géza - Dugonics-ny.), 80 p.; 81-160 p. ;161-240 p.; 241-352 p.;4+353-546 p.; 96 p. Felvágatlan lapokkal! Kiadói papírkötések, az V. füzet kötése szét...
Czirbusz, Stephanus. De chlorido zinci et pasta canquoin. Dissertatio inauguralis. (8-r. 21 l.) Budae, 1839. Typ. J. Gyurián et M. Bagó. Ragasztott papírgerinccel. Ritka!
Vángel Jenő: Nagy képes természetrajz a hazai művelt közönség számára. I?II. rész. (Egybekötve). I. rész: Állattan, kiváló tekintettel Magyarország állatvilágára. II. rész: Növénytan és ásványtan. Fr(anz) Matthes nyomán átdolgozva. Bp., 1899, Athenaeum. IV, 320p., 24t. (kromolitográfia) , [2], 105p., 23t. (kromolitográfia). A kötetben 805 szövegközti képpel, ábrával. A II. részben a táblák számoz...
Stephens Henry: Mezei gazdaság könyve I. köt. - - "The book of the farm" czímű munkája nyomán a hazai körülményekhez alkalmazva. Kiadják Korizmics László, Benkő Dániel, Mórocz István. Pest, 1855., Herz János, 4+XII+540+1 p. Szövegközti fametszetű illusztrációkkal. Korabeli egészvászon-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, foltos lapokkal, hiányzó táblákkal.
Darányi Gyula: Közegészségtan. I-IV. köt. [Teljes]. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat CLXII., CLXVI., CLXIX, CLXXIX. Bp., 1939- 1942, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, VIII+535 p.; VI+2+264 p.; VII+2+414 p.; X+472 p. Számos szövegközi illusztrációval. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Corvina-kötés, a borítókon némi kopottsággal, belül túlnyomórészt jó állapotban.