Széchenyi Dénes: Eszmék a lovaglás és kocsizás köréből. Bp.,1892, Pallas, 307+1 p. Első kiadás. Oldalszámozáson belül hat szövegközti fametszetű ábrával illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti borítót az elülső táblára kasírozták, kissé kopott borítóval, a hátsó borítón törésnyomokkal.
Lovik Károly: A lovas-sport. Századok legendái, 1913 július. Benne: Báró Podmaniczky Gyula. Magyarország lótenyésztése. Bp., 1913, Országos Monográfia Társaság,(Hornyánszky -ny.), 39+1 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, hiányos (IX-XXIV oldalak, József Főherceg: Útiemlékeim Afrikából III.)
Gróf Széchényi István: Lovakrul. Bp., 1978., Magyar Lóverseny Vállalat. Készült az első kiadása 150. évfordulójára hasonmás kiadásban. Minikönyv. Kiadói műbőr-kötés, kopott borítóval, hullámos lapokkal.