[Buda és Pest látképe Buda 1602-es ostromát ábrázoló rézmetszeten.] A kép alatt német nyelvű felirat : Wahre Conterfactur der Stadt Ofen und Pest wie es von den Christen Belaegert worden. Anno 1602. Megjelent Frantz Christoph Khevenhiller: Annalium Ferdinandeorum, Fünffter und Sechster Theil.. című művében Lipcsében 1722-ben. Mérete: 290x370 mm, a lemezméret: 309x388 mm. A látkép északi, madártávl...
Buda és Pest látképe kelet felől. Címe fent középen szószalagon: "Buda citerioris Hungariae caput Regni avita sedes. vulgo Ofen." Buda egyik legismertebb és legszebb ábrázolása. Színezett rézkarc és rézmetszet. A kép Leunclavius "Neuwe Chronica" című munkájának (Frankfurt am Main, 1595.) fametszete alapján készült, Braun-Hogenberg: "Civitates orbis terrarum" című munkája VI. kötetében Kölnben 16...
Siklóssy László: Hogyan épült Budapest? (1870-1930). A Fővárosi Közmunkák Tanácsa története. Bp., 1931, Főv. Közmunkák Tanácsa. (Athenaeum ny.) 1 térkép (színes, kihajtható Budapest). Kiadói, aranyozott vászonkötésben, gerinc alján és tetején egészen apró kopásnyomokkal, térképen egészen apró szakadással, jó állapotban.
Devecis del Vecchio Ferencz: Az Andrássy-út folytatásának terve a Ferencz-József-térre. A Marokkai-utcza, Erzsébet-tér, József-tér és Fürdő-utcza érintésével. Budapest székesfőváros tekintetes tanácsához intézett városrendezési tanulmány. (Bp., 1906), ny.n., 10 p.+ 8 t. (különálló, kihajtható tervrajz-mellékletek). Félvászon-kötésben, a borítón és a mellékleteken javításokkal.
Thirring Gusztáv: Budapest környéke. Gyakorlati kalauz kirándulók, turisták és a természet kedvelői részére. Bp., 1900, Magyar Turista Egyesület Budapesti Osztálya, 1 t.+389+7 p.+3 t. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói kopott aranyozott egészvászon-kötés, régi intézményi bélyegzésekkel.
cca 1960 és 1984 között készült felvételek Budapesten: metróépítéssel is összefüggő városrendezés, épületek, utcaképek, május 1. felvonulás, tribün, stb..., többsége datált, 13 db vintage fotó, ezüst zselatinos fotópapíron, 9x14 cm és 9x12 cm között
cca 1941 Budapest, Széll Kálmán téri új villamos végállomás, 44-es villamos, fotólap, jelzés nélkül, hátoldalán feliratozott, apró folttal, 8,5x13,5 cm