Fa Nándor: A Szent Jupát 700 napja. Bp., 1988, Szépirodalmi Könyvkiadó. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés. A szerző, Fa Nándor (1953- ) hajótervező és építő, óceáni szólóvitorlázó által aláírt példány!
Lukács Károly: A Balaton. Kincsestár, a Magyar Szemle Társaság Kis Könyvtára 114. sz. Bp., 1941, Magyar Szemle Társaság. Kiadói papírkötés, szakadt, sérült borítóval. + 1959 A Balaton és környéke térképe, Bp., Kartográfia-ny., szakadt, foltos, megviselt állapotban, 57x93 cm
Színezd ki a Balaton környéki nevezetességeket! - Kreatív színező 20 különleges rajzzal. H.n., 2023, Steinbach Gábor. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Vajkai Aurél: A Balaton északi partjának présházai. Különlenyomat a Veszprém Megyei Múzeumok Közleményei 5. kötetéből. Veszprém, 1966, (Franklin-ny.), 181-246 p. + 1 (kihajtható térkép) t. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé sérült, a könyvtesttől elvált borítóval, ajándékozási bejegyzéssel.
Pálffy István: Egy kis hazai. Balatonfüred és Tihany. Balatonfüred, 2011., Balatonfüredi Turisztikai Egyesület. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Köteles Árpád: Balaton hercege. Legenda. Balatonfüred, 1943, M. kir. 524. sz. Hadikórház (Balatonfüredi-ny.), 24 p. Kiadói tűzött papírkötés, szakadt címlappal.