Szekrényóra, (kandallóóra) XVIII. sz. Nyitra. Joseph Flory in Neutra órásmester felirattal, felesütős szerkezet, egynapos ingajárat, zománcfestett, arab számos számlap, felső mezőben viharos tengeri hajós jelenettel díszített, mahagóni színűre pácolt fa házban, öntött réz díszekkel, felhúzó kulccsal, javított, működik, pontosan jár és üt. m: 50 cm, sz: 25 cm / Antique chandellier or cupboard clock. 18th century Neutra (Nitra, SK) with enameled dial and upper field painted ship on stormy sea. Signed: Joseph Flory in Neutra. Restored. Strikes half. Works well. With one winding key. 50 cm
Napoleon korabeli empire urnaóra. Franciaország XIX. sz. eleje. spindlis szerkezet, kézzel festett porcelánfajansz ház. Oldalsó képmezőkben földgömböt és távcsövet használó gyermekek, olvasó gyermekek. A házon belül kisebb sérülésekkel.Zománc számlap, rajta hajszálrepedésekkel, Felhúzó kulccsal Szervizelt működő, esztétikailag szép állapotban. m: 30 cm, sz:15 cm / Napoleon Era Empire Mantel Clock - Early 19th Century France
The clock is driven by a spindle mechanism,
Hand-Painted Porcelain-Faience Housing displaying remarkable artistry. The side panels feature depictions of children using a globe and a telescope, along with children engrossed in reading.
While the clock has sustained some minor damage to the housing, it remains aesthetically pleasing. The enamel dial exhibits fine hairline cracks.
This mantel clock is in serviced, working order, and it comes with a winding key, making it a functional and reliable timepiece.
Approximately 30 cm in height and measures 15 cm in width.
15 darabos Heritage collection modern mechanikus zsebóra gyűjtemény. Mindegyik tanúsítvánnyal, eredeti dobozában; részben jó, részben újszerű állapotban
Jaeger Le Coultre Atmos asztali óra 528-6 szerkezettel Aranyozott tok, üveg oldalakkal. Az óraszerkezet felhúzást nem igényel. A szerkezet hátán található tartály klóretán gázt, egy membránt és egy spirálrugót tartalmaz. A gáz a hőmérséklet legapróbb változására tágul vagy szűkül, ezzel mozgatva a membránt. 1 Celsius-fok hőmérséklet-változás hatására a szerkezet 48 órányi járástartalékot képez cca 1970. Szerkezetszám 105205; Tok korrodált, az üveg karcos, a szerkezet elindult de átnézést igényel, a szerkezet és a számlap szép állapotban
240x200x170 mm
Boulle stílusú óra Keményfa alapon teknőc és réz borítású tok, bronz díszítőelemekkel. Réz számlapján római számos zománc lapocskák, felesütős szerkezet.Működőképes.XIX. század. Jelzett számlap A. Weinberger, Wien. 40 cm