Herrmann Antal: Opitz Márton Erdélyben (1622-1625.) Bp., 1876, Athenaeum, 24 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, kissé hiányos borítóval. Felvágatlan lapokkal.
Vaday József: Tanulók vezérkönyve az erkölcs, jellem és hazafiságban. Nagyvárad, 1899. Szerzői. Kiadói, aranyozott vászonkötésben, kopásokkal, 178p. Meixner Emil (1892-1976) földbirtokos, gazdálkodó, országgyűlési képviselő, jogásznak címzett ajándékozási sorokkal, hozzá későbbi országgyűlési felszólalásának nyomtatott változata 2 p.
Bársony István: Magyar élet. Elbeszélések. Bp., [1920], Pallas, 187+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, kissé szakadt borítóval, a gerincen kis szakadással, laza fűzéssel.
Donászy Ferenc: Ozdor Telegd. Elbeszélés a magyar pogányvilágból. Bp., [1904], Athenaeum, 110+(2) p. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, foltos borítóval, a gerincen kisebb sérüléssel, helyenként kissé foltos lapokkal.