Stefan Holcík: Pozsonyi koronázási ünnepségek 1563-1830. Ford.: Nagy Judit. Bp., 1986, Európa. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Einst und Jetzt. Jahrbuch des Vereins für corpsstudentische Geschichtsforschung e. V. Band 67. Würzburg, 2022, Verein für corpsstudentische Geschichtsforschung e. V. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
A korona kilenc évszázada. Történelmi források a magyar koronáról. Vál.: Katona Tamás. Bp., 1979, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötésben, kopott kiadói papír védőborítóval, de egyébként jó állapotban.
4 db Széchenyi Istvánnal kapcsolatos könyv: Éber Ernő: A czenki földesúr. Bp., 1942, "Pátria", 95 p. Kiadói papírkötés, viseltes borítóval, belül nagyrészt jó állapotban. + A ,,Felelet" és más vitairatok Széchenyi István A' Kelet népe című könyvére.; Magyar játékszinrül.; Hitel. Reprint kiadások. Változó állapotban.
Vegyes könyvtétel, 3 db:
G. M. Gilbert: Nürnbergi napló. Bp., 1967, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, benne újságkivágásokkal.
Balogh Edgár: Hídverők Erdélyben 1944-46. Bp., 1985, Kossuth. Kiadói papírkötés.;
Frank László: Zöld ár. Bp., 1985, Zrínyi. Kiadói papírkötés.;
2 db könyv - Vita Zsigmond: Művelődés és népszolgálat. + Benkő Samu: A helyzettudat változásai. Bukarest, Kriterion. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Papp Ferenc: Báró Kemény Zsigmond. I-II. köt. Bp., 1922-1923, MTA, 454 p.; 585+(3) p. Félvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, belül nagyrészt jó állapotban.