Benedek Elek: Magyar mese és mondavilág I-III. köt. I. köt.: A csodaszarvas. II. köt.: A fekete kisasszony. III. köt.: A tűzmadár. A szöveget gondozta, a mesemagyarázót és a szómagyarázót írta: Kovács Ágnes. Reich Károly illusztrációival. Bp., 1987-1989, Móra - Könyvértékesítő Vállalat - Téka. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Mozaik képregény 7 teljes évfolyama (1976-1982), valamint két töredék évfolyam: 1974 (7.-11. sz.), 1975 (2.-12. sz.). Kiadói papírkötés, vegyes állapotban, részben sérült, hiányos, foltos vagy firkált.
Vojtech Kubasta: Mint a hinta leng az inga. M. Sindelárová-Vorisková versei, Vojtech Kubasta rajzaival, Sebő Éva fordításában. Bratislava/Pozsony, 1970, Mladé letá. Az óramutatók meg vannak és működnek! Kiadói haránt alakú félvászon-kötés, karton táblákkal.
Vojtech Kubasta: Mind itt vagytok, gyerekek? (Térbeli mesekönyv). Ford.: Tótfalusi István. Bp., 1973, Móra. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, egy-két helyen kissé sérült.
Méhes György: Szikra Ferkó. Csodálatos történet kicsiknek és nagyoknak. Pallos Jutta rajzaival. Bukarest-Bp., 1955, Ifjúsági Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott, kissé sérült borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, egy-két helyen ceruzás firkákkal. Megjelent 1100 példányban.
Várnai Zseni: Örömök kertje. (DEDIKÁLT). Kondor Lajos rajzaival. Bp., 1959, Magvető. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval és gerinccel, tulajdonosi névbejegyzéssel. A szerző, Várnai Zseni (1890-1981) József Attila-díjas költő által DEDIKÁLT példány.
Le livre des petits enfants. Nouvel alphabet. Paris, 1843, J. Hetzel, 115+(1) p. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Francia nyelven. Korabeli, átkötött félbőr-kötésben, kopott gerinccel, helyenként foltos lapokkal, egy lap szélén hiánnyal, ceruzás firkával.
Grimm legszebb meséi. Vál.: Varga Tamásné. Róna Emmy rajzaival. Bp., 1963, Móra. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, foltos borítóval, néhány kisebb lapszéli folttal, a tartalomjegyzékben bejelölésekkel.