Bücher: Märchen

Zahl der Lose: 35

Benedek Elek: Magyar mese és mondavilág I-III. köt. I. köt.: A csodaszarvas. II. köt.: A fekete kisasszony. III. köt.: A tűzmadár. A szöveget gondozta, a mesemagyarázót és a szómagyarázót írta: Kovács Ágnes. Reich Károly illusztrációival. Bp., 1987-1989, Móra - Könyvértékesítő Vállalat - Téka. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
20374.

Rufpreis:
8 000 HUF
20,73
22,86
Mozaik képregény 7 teljes évfolyama (1976-1982), valamint két töredék évfolyam: 1974 (7.-11. sz.), 1975 (2.-12. sz.). Kiadói papírkötés, vegyes állapotban, részben sérült, hiányos, foltos vagy firkált.
20375.

Rufpreis:
9 000 HUF
23,32
25,71
17
Vojtech Kubasta: Mint a hinta leng az inga. M. Sindelárová-Vorisková versei, Vojtech Kubasta rajzaival, Sebő Éva fordításában. Bratislava/Pozsony, 1970, Mladé letá. Az óramutatók meg vannak és működnek! Kiadói haránt alakú félvászon-kötés, karton táblákkal.
20376.

Rufpreis:
3 800 HUF
9,84
10,86
Vojtech Kubasta: Mind itt vagytok, gyerekek? (Térbeli mesekönyv). Ford.: Tótfalusi István. Bp., 1973, Móra. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, egy-két helyen kissé sérült.
20377.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,25
8,00
[Bürger, Gottfried August]: Münchhausen báró vidám kalandjai szárazon és vizen. Az ifjúságnak elbeszéli: Vágó Ferenc. Bp., é.n., Athenaeum, 96 p.+ 3 (fekete-fehér képek) t. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, kissé sérült, kopottas borítóval, néhány lapon bejegyzésekkel, firkákkal.
20378.

Rufpreis:
1 800 HUF
4,66
5,14
Méhes György: Szikra Ferkó. Csodálatos történet kicsiknek és nagyoknak. Pallos Jutta rajzaival. Bukarest-Bp., 1955, Ifjúsági Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott, kissé sérült borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, egy-két helyen ceruzás firkákkal. Megjelent 1100 példányban.
20379.

Rufpreis:
3 000 HUF
7,77
8,57
Méliusz Anna - Méliusz József: Okos volt-e okos Marci? Regényke kicsiny olvasóknak. Eugen Taru rajzaival. Bukarest, 1960, Ifjúsági Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, foltos borítóval, helyenként kis lapszéli foltokkal, az elülső szennylapon gyerekrajzokkal.
20380.

Rufpreis:
3 000 HUF
7,77
8,57
Kormos István: Mese Vackorról, egy pisze kölyökmackóról. Szántó Piroska rajzaival. Bp., 1956, Ifjúsági Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, viseltes, kissé sérült, ázott borítóval, helyenként kissé foltos, sérült lapokkal.
20381.

Rufpreis:
3 000 HUF
7,77
8,57
Lakner Artúr: Édes mostoha. Róna Emy rajzaival. Bp., [1942], Hajnal. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, helyenként kissé foltos, egy-két javított lappal.
20382.

Rufpreis:
3 000 HUF
7,77
8,57
Várnai Zseni: Örömök kertje. (DEDIKÁLT). Kondor Lajos rajzaival. Bp., 1959, Magvető. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval és gerinccel, tulajdonosi névbejegyzéssel. A szerző, Várnai Zseni (1890-1981) József Attila-díjas költő által DEDIKÁLT példány.
20383.

Rufpreis:
2 000 HUF
5,18
5,71
Le livre des petits enfants. Nouvel alphabet. Paris, 1843, J. Hetzel, 115+(1) p. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Francia nyelven. Korabeli, átkötött félbőr-kötésben, kopott gerinccel, helyenként foltos lapokkal, egy lap szélén hiánnyal, ceruzás firkával.
20384.

Rufpreis:
2 400 HUF
6,22
6,86
Grimm legszebb meséi. Vál.: Varga Tamásné. Róna Emmy rajzaival. Bp., 1963, Móra. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, foltos borítóval, néhány kisebb lapszéli folttal, a tartalomjegyzékben bejelölésekkel.
20385.

Rufpreis:
3 000 HUF
7,77
8,57

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF