Mátyus István: Ó és Új Diaetetica, az az: Az életnek és egészségnek fenn-tartására és gyámolgatására, Istentől adattatott nevezetesebb Természeti Eszközöknek a szerint való elé-számlálása, a' mint azokra reá kaptak, és eleitől fogva mind ez ideig magok károkra vagy hasznokra vélek éltek az emberek. Mellyben hat darabokra intézve a maga elébbi Diaeteticájának első darabját bővebben ki-magyarázta; és sok ide tartozó régi szokásokkal 's jeles történetekkel meg-világosította, 's egyszer'smind a' természetnek szentséges hellyeire-is maga feleinek sok hellyekben a' jeges megtörte; úgy hogy ennyi részben, e munka, természet historiája gyanánt is szolgálhasson K[ibédi] - -. M. D. ... Negyedik darab. Posonyban, 1789, Füskúti Lander Mihály, 12+XXI+15 [lajstrom]+496 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal, a címlapon hiánnyal. Kibédi Mátyus István (1725-1802) humanista orvos, Küküllő- és Marosszék főorvosa volt negyvenhárom évig. Az első magyar nyelvű egészségvédelmi és táplálkozástudományi munka szerzője. A mű egyik legfontosabb darabja a hazai orvostörténeti és a gasztronómiai irodalomnak egyaránt. Az első rész 1762-ben, a második rész 1766-ban jelent, aminek a sikere arra ösztönözte, hogy megírja Ó és Új Diaetetica című művét amely 1787-1793 között jelent meg.
Bollinger O[ttó]: A kórboncztan alapvonalai. Atlaszszal. [A kórboncztan atlasza.] I-II. köt. Ford.: Minich Károly és Kelen Béla. Orvosi kézi atlaszok III-IV. Bp.,[1897] ,Singer és Wolfner, X+2+195 p.+1-2a, 3., 5-11, 13-60 (3 tábla hiánnyal 2b,4,12) t.; VIII+151+1 p.+1-24,26,28-45,47-48,50-52 (4 tábla hiánnyal: 25,27,46,49) t. Kiadói egészvászon-kötések, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, régi intézményi bélyegzésekkel, az I. kötetben 2 lap és 1-1 tábla sérült, viseltes (79/80 p. és 23 t., 173/174 p. és 54 t.), valamint a 173/174. oldal és a 54. tábla összeragadt.
Dr. Felix János: Magyarország faopáljai palaeophytologiai tekintetben. Közli magyar nyelven: Dr. Staub Móricz. A Magyar Kir. Földtani Intézet Évkönyve VII. köt. 1 füzet. Bp., 1884, Légrády-ny., 42 p.+ 4 (litográfiák) t. Kiadói papírkötés, kissé sérült, részben felvágatlan lapokkal.