Fehér Zoltán: A bátyai szállások. (DEDIKÁLT). Cumania II. Ethnographia. Bács-Kiskun Megye Múzeumok Közleményei. (Különlenyomat). Kecskemét, 1974, (Petőfi Ny.), 115-132 p. Kiadói tűzött papírkötés, sérült, javított gerinccel. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Magyarország képekben. Honismertető album. I-II. köt. Szerk.: Nagy Miklós. Bp., 1989, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó - Helikon. (Az 1870. évi Heckenast-kiadás reprintje). Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban, kísérőfüzettel.
Borsod-Abaúj-Zemplén megye története és legújabb kori adattára. Szerk.: Varga Gáborné. Miskolc, 1970, Borsod-Abaúj-Zemplén megye Tanácsa Végrehajtó Bizottsága. 674 p. Kiadói, enyhén szétvált egészvászon-kötés. Megjelent 2500 példányban.
Falk Zsigmond, dr. Budapesttől San- Franciscoig. Amerikai uti jegyzetek.
Bp., (1902). Magyar Kereskedelmi Közlöny.226 p. Lapszámozáson belül számtalan egészoldalas és szövegközti képpel.. Kiadói, illusztrált papír kötésben.Címlap hiányzik
Veress D. Csaba: A három Pécsely története. A község története a magyar honfoglalástól napjainkig. (DEDIKÁLT). Veszprém Megyei Levéltár kiadványa 9. Veszprém, 1993, Veszprém Megyei Levéltár. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 2000 példányban. A szerző, Veress D. Csaba (1933-2014) történész, helytörténész által DEDIKÁLT példány.
Dánielisz Endre - Szathmáry Katalin: Nagyszalonta egészségügyének századai. (DEDIKÁLT). Gyula, 2003, Békés Megyei Levéltár - Békés Megyei Pándy Kálmán Kórház. Kiadói papírkötés. A könyv egyik szerzője, Dánielisz Endre (1925-2023) irodalomtörténész, pedagógiai író által DEDIKÁLT példány.