Bücher: Andere Sprachen

Zahl der Lose: 52

Titus Livius: Römische Geschichte von der Erbauung der Stadt an - 10 Bände. nach Drakenborchscher Ausgabe aus dem Lateinischen übersetzt und mit Anmerkungen versehen von G. Große: Wien - Prag, 1798-1799 Haas 3-8 kötetek (a 10 ből) 3 kötetbe kötve Korabeli aranyozott gerincű félbőr kötésben, rézmetszetű illusztrációkkal, A lapok teteje két kötetben vízfoltos.
20422.

Rufpreis:
5 000 HUF
Hübner, Johann: Johann Hübners reales Staats- Zeitungs- und Conversations-Lexicon - Erste Abtheilung - darin so wohl die Religionen, die Reiche und Staaten, Meere, Seen, Inseln, Flüsse, Städte, Festungen, Schlösser, Flecken, Weiler, Häfen, Vorgebirge, Pässe und Wälder, Berge, gelehrte Societäten, Gerichte, Civil- und Militärchargen zu Wasser und zu Lande, die zur Kriegsbaukunst, Artillerie, Feldlägern, Schlachtordnungen, Belagerungen, Schiff-Fahrten, Unterschied der Schiffe und der dazu gehörigen Sachen gebräuchliche Benennungen, als auch andere in Zeitungen und täglichem Umgange vorkommende, ingleichen juristische und Kunstwörter beschrieben werden A-L. Grätz, 1814. gedruckt und verlegt bey Joahnn Andreas Kienreich, 2016 h. Korabeli, aranyozott egészbőr kötésben.kis kopással
20423.

Rufpreis:
5 000 HUF
20424.

Rufpreis:
6 000 HUF
Mémoire. Présente par le comité des Hongrois proscrits de Transylvanie. Bp., 1922, Kitiltott Erdélyi Magyarok Bizottsága (Le comité des hongrois proscrits de transylvanie). Térkép mellékletekkel. Sérült papírkötés.
20425.

Rufpreis:
5 000 HUF
20426.

Rufpreis:
4 200 HUF
11,35
12,35
Der Untergang des Abendlandes von Oswald Spengler I-II. München, 1920, C.H. Becksche Verlagsbuchhandlung. Kiadói félvászon kötés, szakadt gerinc, viseltes állapotban.
20427.

Rufpreis:
5 000 HUF
Michael Critobulus török történelemről szóló munkájának görg nyelvű kiadása. ca 1860. 708 p. Fűzve. sérült papírkötésben, hátsó borító nélkül + hozzá egy másik görög könyv töredéke. / Greek edition of Michael Critobulus work on Turkish history. ca 1860. 708 p. Laced up. in damaged paper binding, without back cover + fragment of another Greek book.
20428.

Michael Critobulus török történelemről szóló munkájának görg nyelvű kiadása. ca 1860. 708 p. Fűzve. sérült papírkötésben, hátsó borító nélkül + hozzá egy másik görög könyv töredéke. / Greek edition of Michael Critobulus' work on Turkish history. ca 1860. 708 p. Laced up. in damaged paper binding, without back cover + fragment of another Greek book.

Rufpreis:
4 000 HUF
Voss, Johann Heinrich: Theokritos, Bion und Moschos aus dem griechischen übersetzt von Ioh[ann] Heinrich Voss. Wien, 1815. In der Fr. Haasschen Buchhandlung. 2 t. (rézmetszetű címkép + díszcímlap) + 278 + [10] p. Három ógörög bukolikus költő versei német fordításban. A címképet Carrucci rajza alapján Regnal metszette. A kötet végi tartalommutató (egy levél) téves helyre kötve. Poss.: Ex libris Ladislai Siklóssy; Salgó Ottó [Siklóssy László (1881-1951) ügyvéd, műgyűjtő és művelődéstörténész. Főképp a régi Budapest erkölcstörténete iránt érdeklődött, de jeles numizmata és sporttörténész is volt.] Korabeli, díszesen aranyozott gerincű, enyhén foltos, vaknyomásos egészvászon kötésben, színes festésű lapszélekkel, jó példány.
20429.

Voss, Johann Heinrich: Theokritos, Bion und Moschos aus dem griechischen übersetzt von Ioh[ann] Heinrich Voss. Wien, 1815. In der Fr. Haas'schen Buchhandlung. 2 t. (rézmetszetű címkép + díszcímlap) + 278 + [10] p. Három ógörög bukolikus költő versei német fordításban. A címképet Carrucci rajza alapján Regnal metszette. A kötet végi tartalommutató (egy levél) téves helyre kötve. Poss.: Ex libris Ladislai Siklóssy; Salgó Ottó [Siklóssy László (1881-1951) ügyvéd, műgyűjtő és művelődéstörténész. Főképp a régi Budapest erkölcstörténete iránt érdeklődött, de jeles numizmata és sporttörténész is volt.] Korabeli, díszesen aranyozott gerincű, enyhén foltos, vaknyomásos egészvászon kötésben, színes festésű lapszélekkel, jó példány.

Rufpreis:
4 000 HUF
cca 19. sz., Kínai fűzött könyv, kulturális témában
20430.

Rufpreis:
3 000 HUF
Murger, Henry: Scées de La vie de Bohéme. Paris, Bibliothéque Larousse. Félbőr kötés, kopottas állapotban.
20431.

Rufpreis:
3 000 HUF
Publii Ovidii Nasonis Opera omnia Vol 2. Venetiis, 1844, J. Antonelli, 671 p + 122 p. Későbbi egészvászon kötésben, borítón foltokkal
20432.

Rufpreis:
3 000 HUF
Décharné, Max: Vulgar tongues. An Alternative History of English Slang. London, 2016, Serpents Tail. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
20434.

Décharné, Max: Vulgar tongues. An Alternative History of English Slang. London, 2016, Serpent's Tail. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF