Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 275

Kroetz, Robert, und Rudulf Jung : Reichsparteitag der Ehre  Diessen/Ammersee, , 1936 Raumbild-Verlag Otto Schoenstein, 100 fénykép melléklettel, a hozzá adott szemüveg nélkül: Kiadói vászonkötésben / With many photos but without the googles
19291.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,08
88,24
19292.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
117,65
[Struve, Burkhard Gotthelf (1671-1738)] Burcardo Gotthelffio Struvio: Rerum germanicarum scriptores Tomus I-III.  Rerum germanicarum scriptores aliquot insignes, qui gesta sunt sub regibus et imperatoribus Teutonicis jam inde a Carolo M. usque ad Fridericum III imp. perpetua fere serie, suis quisque seculis, litteris mandata posteritati reliquerunt. Tomus Primus. Tomus Secundus. Tomus Tomus Tertius. Ex Biblitheca & recensione Marquardi Freiheri, consilarii palatini, primum editus, nunc denvo recognitus. Curante - - -, consiliaro et historico saxonico. Argentorati [Strasbourg], 1717, Sumptibus Johannis Renholdi Dulsseckeri, 28+716 p.; 24+776 p.; 16+610+74 p.; Latin nyelven. Korabeli bordázott gerincű egészbőr-kötésben, kopott, sérült borítókkal, foltos lapokkal, az I. kötetben sérült címlappal.
19293.

Rufpreis:
24 000 HUF
64,86
70,59
Csánki Dezső (szerk.): Árpád és az Árpádok. Történelmi emlékmű. Árpád vezér halálának ezredik évfordulója alkalmával, Thaly Kálmán kezdeményezésére és támogatásával. Bp., (1908), Franklin, 1 (címkép) + XVII p.+2 sztl. lev.+396 p.+ 1 sztl. lev.+ 40 ((Lapszámozáson belül 14 (színes, feliratozott hártyapapírral); 10 (színes, feliratozott hártyapapírral); 16 (mell., facsimile, feliratozott hártyapapírral)) t. Szövegközti, színes képekkel gazdagon illusztrált. Fejezetenként eltérő, díszesen keretezett lapokkal, színes iniciálékkal. Kiadói díszesen aranyozott egészbőr-díszkötésben, aranyozott lapélekkel, a kötéstáblán Holló Barnabás Árpádot ábrázoló rézplakettjével, a hátsó táblán dombornyomású képpel, aranyozott felső lapélekkel, sérült gerinccel de egyébként jó állapotban
19294.

Rufpreis:
32 000 HUF
86,49
94,12
Sós Endre: A demokrácia öngyilkossága. A wemari Németország végzetes útja. [Bp.],(1947),Magyar Téka,(Szombathely, Szabad Vasmegye-ny.), 232 p. Kiadói félvászon-kötésben, kopott borítóval, ex libris-szel.
19295.

Rufpreis:
1 000 HUF
Ujházy György: Európai magyarság. Documenta Hungarica. Bp., 1946, Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült, kissé foltos gerinccel, ajándékozási sorokkal.
19296.

Rufpreis:
2 000 HUF
Isépy Dezső: Gondolatok Horthy Miklósról és 1944. október 15-ről. Bp., 2000, szerzői. Kiadói papírkötés. Hozzá tartozik: Ingyenes melléklet a Gondolatok Horthy Miklósról és 1944. október 15-ről c. könyv első kiadásához.
19297.

Rufpreis:
1 000 HUF
Sipos András, Závada Pál: Statárium. Dokumentumszociográfia a ,,gyújtogató kulákok pereiről. Bp., 1989, MTA Szociológiai Kutatóintézet és Művelődéskutató Intézet. Kiadói papírkötésben.
19298.

Sipos András, Závada Pál: Statárium. Dokumentumszociográfia a ,,gyújtogató kulákok" pereiről. Bp., 1989, MTA Szociológiai Kutatóintézet és Művelődéskutató Intézet. Kiadói papírkötésben.

Rufpreis:
2 400 HUF
Tagányi Károly: Magyarország czimertára. Kiadja: Altenburger G. és Rumbold B. Bp., 1880-81. Buschmann F. 1880. 1 füzet: 12 p + 3 t, 1881. 2. füzet: 8 p; 1881 . 5. füzet 10p + 6 t, 1881 4. füzet 8 p + 7 t ; 1881 5. füzet 8 p + 22 t. Mindegyik füzet kissé sérült papírborítóval, néhány lap szélén savasodás miatt sérülésekkel. Mindegyik táblán dekoratív címerrajzokkal. Magyar állami, megyei címerek, társországok címerei, stb-. Nagyon ritka!
19299.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,08
88,24
Apponyi Albert, gróf: -- beszédei. I-II. kötet. Bp., 1896. Singer és Wolfner. XI+738+(1)p., (4)+762+(2)p. Bp. 1896. Singer és Wolfner. XI, 738p., 762p. + 1 kihajtható tábla (2 hiányzik). Az első kötet utolsó két lapja sérült. Egységes, kiadói, a szerző dombornyomású arcképével díszített félvászon-kötésben színezett lapélekkel
19300.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
19301.

Rufpreis:
19 000 HUF
51,35
55,88
Berzeviczy Albert: Az absolutismus kora Magyarországon. 1849-1865. I-IV. köt. [Teljes]. Bp., 1922, Franklin-Társulat, 436 p.; 566 p.; 443+(1) p.; 106+(1) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés (II-IV. köt.), ill. átkötött félvászon-kötés (I. köt.), változó, többségében jó állapotban, helyenként kissé sérült lapszélekkel, ceruzás bejegyzésekkel.
19302.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,65
52,94

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF