Henry M Stanley: Reise durch den dunklen Erdteil. Nach Stanleys Berichten für weitere Kreise bearbeitet von Dr. Berthold Volz. Lipcse, 1881, Brockhaus. Német nyelven. Fekete-fehér illusztrációkkal és egy térképpel. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, márványozott lapélekkel, sérült gerinccel és kötéssel, borító sarkaiban kissé sérült, térkép kijár.
Ewers, Hanns Heinz: Indien und ich. München, 1915, Georg Müller. Német nyelven. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Félvászon kötésben, gerincen található címmel feliratozott címke sérült, megerősített kötéssel, máskülönben jó állapotban.
Déri János, Dr. Gungl Ferenc, Jancsi Gyula: A Pécsi Kesztyűgyár története 1861-1976. Pécs, 1977, Pécsi Kesztyűgyár. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítón apró szakadásokkal, kötéstáblák belsejének valamint előzéklap és hátsó szennylap tetején kisebb ázásnyommal.