A kalocsai kollégium ötven éve. Biró F., Drebitka F., Hörl Gy., Komárik I., Kostialik J., Riegl S., Roznovszky J. közreműködésével szerkesztette Tóth Mike.
Kalocsa, 1910. Jurcsó Antal könyvnyomdája.191 + [1] p. + 2 t. (fényképek). Egyetlen kiadás.
Oldalszámozáson belül 33 egész oldalas és 11 szövegközti fényképpel és rajzzal illusztrált. A 118. oldaltól a kollégium tanárainak és számos tagjának irodalmi működése. A tanárok és az 1860-1910 között itt érettségizettek lajstromával, valamint az egykori növendékek jelenlegi állásának részleteivel. A tartalomból: Az intézet alapítása és fejlődése. - Az oktatás és nevelés rendszere és szelleme. A kémiai laboratorium. A Haynald-Obszervatorium. Ásványtár. Növény- és állatgyűjtemények. Ifjúsági kölcsönkönyvtár. Rendkívüli tantárgyak. - Törekvések a jellem és szív képzésében: A nagyobb kongregáció; a főgimnázium énekkara; műelőadások. - Igazgatók, tanárok.
Díszes, aranyozott, dombornyomásos, enyhén sérült gerincű kiadói egészvászon kötésben, jó példány.
Zoltai Lajos:
Debrecen város százados küzdelme a görög kereskedőkkel.
Debrecen, 1935. Stúdium Könyvkiadó Rt. (Városi nyomda, Debrecen.) 58 + [2] p. Egyetlen kiadás.
Zoltai Lajos dolgozata a debreceni őslakos magyar tőzsérek és a török időkben kedvezményekhez jutó: egyszerűen görögnek nevezett - valójában görög, macedón, örmény és román származású - ortodox kereskedők XVII-XVIII. századi gazdasági konfliktusait dolgozza fel. A téma alapvető monográfiája.
(A Debreceni Tisza István Tudományegyetem I. osztályának kiadványai. VI. kötet, 4. füzet.)
Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány, ritka.
Wodianer-Nemessuri Zoltán: Nemesvita. A Nemes község életrajza. (DEDIKÁLT). Bp., 2001, Diurna Kiadó. Térkép-melléklettel. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által Szluha Márton (1935-2016) genealógus részére DEDIKÁLT példány.
Koszorús Ilona:
Balatonszárszó-Budapest.
(Budapest, [1943]. (Bethlen-nyomda Rt.) 56 p. Egyetlen kiadás.
Kötetünk a Soli Deo Gloria Diákszövetség 1928-tól Balatonszárszón megszervezett ifjúsági konferenciáihoz kötődik, ahol a népi értelmiség java rendszeresen megjelent, és ahol az 1930-es évektől a magyarság sorsával kapcsolatban meghatározó jelentőségű nemzetpolitikai viták zajlottak. A Balatonszárszó-Budapest vitadráma egy vonatút keretein belül zajlik, a konferencia két fiktív, eltérő világnézetű résztvevője - egy tanár és egy teológus - vitázik a műben.
(S. D. G. krónika.)
Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
Wenzel Gusztáv:
Kassa város parketkészítése a XV. század kezdetén. (Olvastatott a m. T. Akadémia II. osztályának 1870. jun. 20.ki ülésében.)
(Pest, 1871). Magyar Tudományos Akadémia - Eggenberger Ferdinánd. [4] + [3]-43 + [1] p. Egyetlen kiadás.
(Értekezések a társadalmi tudományok köréből. 3. füzet.)
Fűzve, korabeli borítóban, az eredeti első papírborító a fedőborítóra kasírozva. Jó példány.
Baráthosi-Balogh Benedek:
Bolyongások a mandsur népek között.
Budapest, 1927. Szerző - Held Irodalmi és Nyomda Vállalat. 159 + [1] p. Első kiadás.
Baráthosi-Balogh Benedek (1870-1945) néprajzkutató, Ázsia-utazó, őstörténeti író. 1908-tól több alkalommal bejárta Kelet- és Közép-Ázsia számos táját, valamennyi alkalommal a magyarság turáni kapcsolatait kutatva. Ezúttal az 1913-1914 során az orosz Távol-Keleten, az Amur menti és még annál is keletebbre fekvő mandzsu-tunguz vidéken nyert benyomásait és néprajzi tapasztalatait teszi közzé, Szahalin szigetén tett kitérővel.
(Baráthosi turáni könyvei II.)
Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
Stein Aurél: Közép-ázsiai utam. (1906-1908). Ford.: Halász Gyula. + Kegel Miksa: Lassalle Ferdinánd élete. Ford.: Zoltán Vilmos. [Egybekötve]. Bp., [1908], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 58+(6) p.; 93+(3) p. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban.