Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 211

Juhász Kálmán: A Csanádi püspökség története 1386-1434./ Csanádvármegyei Könyvtár/ Makó, 1947. Szent Gellért nyomda. VI + 143 p.; Kiadói papírkötésben gerincen kis sérüléssel
19060.

Rufpreis:
3 000 HUF
Móricz József: Kirándulás a Hernádáttöréshez. Különlenyomat a Kassai Újság 1921. évi aug. 20 és 21-iki számainak tárcarovataiból. Kassa, 1921, Kassai Újság Ny. 15p. Kiadói papírkötés, borítón hajtásnyommal és elszíneződéssel.
19061.

Rufpreis:
1 600 HUF
Móricz József (szerk.): Kassa környékének természeti szépségei. I. rész. Kassa-Abos vidéke. 1. füzet. Különlenyomat a Kassai Újság 1921. évi szept. 17. és 18-iki számainak turisztikai rovataiból. Kassa, 1921, Kassai Újság Ny. 19p. Kiadói papírkötés, borítón ceruzás feljegyzéssel.
19062.

Rufpreis:
1 600 HUF
Móricz József (szerk.): Kassa környékének természeti szépségei. I. rész. Kassa-Abos vidéke. 5. füzet. Különlenyomat a Kassai Újság 1921. évi okt. 7., 8 és 9. számainak turisztika rovataiból. Kassa, 1921, Kassai Újság Ny. 19p. Kiadói papírkötés.
19063.

Rufpreis:
1 600 HUF
Móricz József (szerk.): Kassa környékének természeti szépségei. I. rész. Kassa-Abos vidéke. 6. füzet. Különlenyomat a Kassai Újság 1921. évi szept. 17. és 18-iki számainak turisztikai rovataiból. Kassa, 1921, Kassai Újság Ny. 19p. Kiadói papírkötés, egy lapon apró szakadással.
19064.

Rufpreis:
1 600 HUF
Móricz József (szerk.): Kassa környékének természeti szépségei. II. rész. Abos-Margitfalva vidéke. 4. füzet. Különlenyomat a Kassai Újság 1922. évi ápr. 25. és május 3-iki számainak Turisztika rovataiból. Kassa, 1922, Kassai Újság Ny. 15p. Kiadói papírkötés, borítón néhány egészen apró folttal.
19065.

Rufpreis:
1 600 HUF
Móricz József (szerk.): Kassa környékének természeti szépségei. II. rész. Abos-Margitfalva vidéke. 5. füzet. Különlenyomat a Kassai Újság 1922. május 2. és 7-iki számainak Turisztika rovatából. Kassa, 1922, Kassai Újság Ny. 13p. Kiadói papírkötés, borítón hátoldalán néhány apró folttal.
19066.

Móricz József (szerk.): Kassa környékének természeti szépségei. II. rész. Abos-Margitfalva vidéke. 5. füzet. Különlenyomat a Kassai Újság 1922. május 2. és 7-iki számainak "Turisztika" rovatából. Kassa, 1922, Kassai Újság Ny. 13p. Kiadói papírkötés, borítón hátoldalán néhány apró folttal.

Rufpreis:
1 600 HUF
Móricz József (szerk.): Kassa környékének természeti szépségei. II. rész. Abos-Margitfalva vidéke. 6. füzet. Különlenyomat a Kassai Újság 1921. okt. 1. és 2-iki számainak turisztika rovatából. Kassa, 1921, Kassai Újság Ny. 12p. Kiadói papírkötés, borító széle kissé foltos.
19067.

Rufpreis:
1 600 HUF
Zácsfalvi Gyula: London. Bp., 2004, Zwar Kft. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19068.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,95
6,47
Szabad valék mint a szárnyas madár... Kiss Ágoston jászladányi tanító naplója (1823-1869). A XXIII. Jász Világtalálkozó tiszteletére. Jászberény, 2017. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19069.

"Szabad valék mint a szárnyas madár..." Kiss Ágoston jászladányi tanító naplója (1823-1869). A XXIII. Jász Világtalálkozó tiszteletére. Jászberény, 2017. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
Nyíregyházi iskolák össz. 5 db évkönyve-értesítője: A nyíregyházi ág. hitv. ev. főgimnázium 3 db értesítője: 1903-04, 1905-06 és 1908-09. Nyíregyház, Jóba Elek könyvnyomdája. Bene a ginmázium száz éves története c. tanulmánnyal. Kiadói papírkötésben, mindegyik kötet gerince sérült, 1908-09. évi értesítő gerince sérült, szecessziós sérült borítója levált, könyvtest két részben + A nyíregyházi ág. hitv. ev. leányliceum értesítője 1928-29. iskolai évből. Nyíregyháza, 1929, Jóba Elek könyvnyomdája. Kiadói papírkötésben, sérült gerinccel, foltos borítóval. + A nyíregyházi m. kir. líceum és tanítóképző.intézet évkönyve 1940-41. tanév. Nyíregyháza, 1941, Venkovits könyvnyomdája. Kiadói papírkötésben, sérült gerinccel és borítóval
19070.

Rufpreis:
2 400 HUF
Radó Dezső: Fák a betonrengetegben. Bp., 1981, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19071.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF