Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 211

1942 Budapesti útmutató és címtár. Rendőrségi zsebkönyv. XXII. évf. Bp., 1942, Pallas. Térkép-melléklettel. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, belül jó állapotban.
19084.

Rufpreis:
2 000 HUF
5,31
5,71
Rezsny Aurél - Medriczky Andor: Az utca rendje. Bp., 1939, (Nádor-ny.), VI+496 p. Kiadói aranyozott és ezüstözött, dombornyomott egészvászon-kötés, a címlap és az első néhány lap kissé szakadt, a címlap kijár.
19085.

Rufpreis:
2 000 HUF
5,31
5,71
Rezsny Aurél: Az utca rendje. A Budapesti M. Kir. Államrendőrség Hivatalainak Útmutatója. Összeáll.: - - . Bp., 1937, (Nádor-ny.), 492+(4) p. Kiadói aranyozott és ezüstözött, dombornyomott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült, részben szétváló fűzéssel.
19086.

Rufpreis:
2 000 HUF
5,31
5,71
19087.

Rufpreis:
3 000 HUF
7,96
8,57
Thirring Gusztávné Waisbecker Irén: Dr. Waisbecker Antal élete és a magyarországi Waisbecker család története. 40 képpel. (Dedikált kiadói kolligátum.) Sopron, 1935. Székely és Társa ny. 50 + [2] p. Feltehetően a szerző által dedikált példány: ,,Nagyságos Vargha Zoltán igazgató úrnak. Fűzve, sérült kiadói borítóban, az első fedőborítón katalógusszámmal, egykori tulajdonosi bélyegzéssel, valamint a fűzést erősítő egykori ragasztócsík nyomaival. ///  A munkához hozzáfűzve a következő munka: Thirring Gusztávné Waisbecker Irén Újabb adatok a magyarországi Waisbecker-történetéhez és egyéb családi emlékek. 8 képpel. Sopron, 1937. Székely és Társa ny. 20 p. A két mű Thirring Gusztávné született Waisbecker Irén (1868-1957) pedagógus, tanítónő családtörténeti munkája felmenőinek történetéről, a Frankfurt környékéről Kőszegre beköltöző frank Waisbeckerekről, a 18. századi betelepüléstől 1919-ig, a család Tanácsköztársaság alatti üldöztetéséig. Az oldalszámozáson belül számos szövegközti fényképpel illusztrált családtörténeti munka közli a pedagógus szerző néprajzi és népesedéspolitikai írásainak listáját is, a szerző rövid életrajza kíséretében. E másodikként kiadott ,,Újabb adatok című mű pontosítja az alapmunka néhány adatát. Az első munka címoldalán, illetve a fedőborítón régi tulajdonosi bélyegzés. Néhány oldal ragasztással erősítve, néhány levél kijár. Prov. és poss.: Vargha Zoltán. [görzsönyi Vargha Zoltán (sz. 1881) történelem és földrajz szakos tanár, középiskolai igazgató.] Fűzve, borító nélkül.
19088.

Thirring Gusztávné Waisbecker Irén: Dr. Waisbecker Antal élete és a magyarországi Waisbecker család története. 40 képpel. (Dedikált kiadói kolligátum.) Sopron, 1935. Székely és Társa ny. 50 + [2] p. Feltehetően a szerző által dedikált példány: ,,Nagyságos Vargha Zoltán igazgató úrnak''. Fűzve, sérült kiadói borítóban, az első fedőborítón katalógusszámmal, egykori tulajdonosi bélyegzéssel, valamint a fűzést erősítő egykori ragasztócsík nyomaival. /// A munkához hozzáfűzve a következő munka: Thirring Gusztávné Waisbecker Irén Újabb adatok a magyarországi Waisbecker-történetéhez és egyéb családi emlékek. 8 képpel. Sopron, 1937. Székely és Társa ny. 20 p. A két mű Thirring Gusztávné született Waisbecker Irén (1868-1957) pedagógus, tanítónő családtörténeti munkája felmenőinek történetéről, a Frankfurt környékéről Kőszegre beköltöző frank Waisbeckerekről, a 18. századi betelepüléstől 1919-ig, a család Tanácsköztársaság alatti üldöztetéséig. Az oldalszámozáson belül számos szövegközti fényképpel illusztrált családtörténeti munka közli a pedagógus szerző néprajzi és népesedéspolitikai írásainak listáját is, a szerző rövid életrajza kíséretében. E másodikként kiadott ,,Újabb adatok'' című mű pontosítja az alapmunka néhány adatát. Az első munka címoldalán, illetve a fedőborítón régi tulajdonosi bélyegzés. Néhány oldal ragasztással erősítve, néhány levél kijár. Prov. és poss.: Vargha Zoltán. [görzsönyi Vargha Zoltán (sz. 1881) történelem és földrajz szakos tanár, középiskolai igazgató.] Fűzve, borító nélkül.

Rufpreis:
3 000 HUF
7,96
8,57
Máriapócsi zarándok naptár az 1943-ik évre. Összeállította: Dudás Bertalan. Ungvár, (1942). Szent Bazil Rend kiadása és nyomása. 100 p. Görög katolikus kalendárium, oldalszámozáson belül számos szövegközti illusztrációval. Az utolsó nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bélyegzés. Fűzve, sérült, hiányos, illusztrált kiadói borítóban, beltartalma ép és teljes.
19089.

Rufpreis:
3 000 HUF
7,96
8,57
19090.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,49
9,14
19091.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,49
9,14
19092.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,49
9,14
A lőcsei királyi katholikus főgymnasium 1880-1881. tanévi értesítője. Szerk. Halász László igazgató. Belhyna Gyula: Néhány szó Arany Jánosnak Az elveszett alkotmány czímű víg eposzáról. Lőcse, 1891, Reiss Józs. T. Könyvnyomdája. Kiadói papírkötésben, sérült gerinccel, foltos ás kissé sérült borítón címkével, Ballagi Aladár (1853-1928) történész, nyelvész gyűjteményi pecsétjével. + Az eperjesi királyi katholikus főgymnasium 1890-1891. tanévi értesítője. Közzéteszi: Schlott Gyula igazgató. Belhyna Gyula: Néhány szó Arany Jánosnak Az elveszett alkotmány czímű víg eposzáról tanulmányával. Lőcse, 1891, Reiss Józs. T. Könyvnyomdája. Kiadói papírkötésben, volt könyvtári példány, sérült gerinccel, foltos és sérült borító elvált a könyvtesttől, címlap széle sérült, címlap és első néhány lap jobb felső sarkában hiányos, utolsó néhány lap és borító hátoldala hiányzik.
19093.

A lőcsei királyi katholikus főgymnasium 1880-1881. tanévi értesítője. Szerk. Halász László igazgató. Belhyna Gyula: Néhány szó Arany Jánosnak "Az elveszett alkotmány" czímű víg eposzáról. Lőcse, 1891, Reiss Józs. T. Könyvnyomdája. Kiadói papírkötésben, sérült gerinccel, foltos ás kissé sérült borítón címkével, Ballagi Aladár (1853-1928) történész, nyelvész gyűjteményi pecsétjével. + Az eperjesi királyi katholikus főgymnasium 1890-1891. tanévi értesítője. Közzéteszi: Schlott Gyula igazgató. Belhyna Gyula: Néhány szó Arany Jánosnak "Az elveszett alkotmány" czímű víg eposzáról tanulmányával. Lőcse, 1891, Reiss Józs. T. Könyvnyomdája. Kiadói papírkötésben, volt könyvtári példány, sérült gerinccel, foltos és sérült borító elvált a könyvtesttől, címlap széle sérült, címlap és első néhány lap jobb felső sarkában hiányos, utolsó néhány lap és borító hátoldala hiányzik.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,43
8,00
19094.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,43
8,00
Stadtischer Schlacht-u. Viehhof Müchen 1878-1928. - A Müncheni városi vágóhíd története 76p. sok képpel, kihajtható térképpel, kiadói papírborítóval
19095.

Rufpreis:
4 000 HUF
10,61
11,43

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF