Tétel

Rufpreis:

3 000 HUF

Beschreibung:

Thirring Gusztávné Waisbecker Irén: Dr. Waisbecker Antal élete és a magyarországi Waisbecker család története. 40 képpel. (Dedikált kiadói kolligátum.) Sopron, 1935. Székely és Társa ny. 50 + [2] p. Feltehetően a szerző által dedikált példány: ,,Nagyságos Vargha Zoltán igazgató úrnak''. Fűzve, sérült kiadói borítóban, az első fedőborítón katalógusszámmal, egykori tulajdonosi bélyegzéssel, valamint a fűzést erősítő egykori ragasztócsík nyomaival. /// A munkához hozzáfűzve a következő munka: Thirring Gusztávné Waisbecker Irén Újabb adatok a magyarországi Waisbecker-történetéhez és egyéb családi emlékek. 8 képpel. Sopron, 1937. Székely és Társa ny. 20 p. A két mű Thirring Gusztávné született Waisbecker Irén (1868-1957) pedagógus, tanítónő családtörténeti munkája felmenőinek történetéről, a Frankfurt környékéről Kőszegre beköltöző frank Waisbeckerekről, a 18. századi betelepüléstől 1919-ig, a család Tanácsköztársaság alatti üldöztetéséig. Az oldalszámozáson belül számos szövegközti fényképpel illusztrált családtörténeti munka közli a pedagógus szerző néprajzi és népesedéspolitikai írásainak listáját is, a szerző rövid életrajza kíséretében. E másodikként kiadott ,,Újabb adatok'' című mű pontosítja az alapmunka néhány adatát. Az első munka címoldalán, illetve a fedőborítón régi tulajdonosi bélyegzés. Néhány oldal ragasztással erősítve, néhány levél kijár. Prov. és poss.: Vargha Zoltán. [görzsönyi Vargha Zoltán (sz. 1881) történelem és földrajz szakos tanár, középiskolai igazgató.] Fűzve, borító nélkül.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk