Bücher: Religion

Zahl der Lose: 69

Franciscus Kazy, Emericus F. Koller: Front cover image for Historia regni Hungariae ab anno Seculi 17 primo ad anno eiusdemseculi trigesimum septimum Historia regni Hungariae ab anno Seculi 17 primo ad anno eiusdemseculi trigesimum septimum.Tyrnavia, 1737 Berger.336 p. + II. Korabeli restaurált bőrkötésben
20330.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
20331.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,54
44,12
Schütz Antal: Dogmatika. A katolikus hitigazságok rendszere. I-II. kötet. Bp.,1937. Szent István-Társulat, XX+651+1 p.; VI+735+1 p. Harmadik kiadás. Kiadói díszesen aranyozott gerincű, álbordás félbőr-kötésben, kopott borítóval és gerinccel.
20332.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
14
Goldziher Ignác: Előadások az iszlámról. Ford.: Heller Bernát. (A fordító által DEDIKÁLT). Bp., 1912, MTA, VIII+413 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, néhány kissé foltos lappal, egyébként jó állapotban. A kötet fordítója, Heller Bernát (1871-1943) irodalomtörténész, orientalista, folklorista, az Országos Rabbiképző Intézet tanára által Wolf Ágoston igazgató részére DEDIKÁLT példány.
20333.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,32
26,47
20334.

Rufpreis:
3 000 HUF
20335.

Rufpreis:
6 000 HUF
Evangelicky Funebrál [...] (Szlovák nyelvű imakönyv). Pest, 1832, J. M. Trattner, 490+(10) p. Korabeli rézlemezzel borított, kapcsos bőrkötésben, kissé viseltes állapotban, helyenként foltos lapokkal, az elülső borítón pontsoros beütéssel tulajdonosi névbejegyzés és dátum.
20336.

Rufpreis:
8 000 HUF
Philelphi, Francisci, Tolentinatis epistolae breviores elegantioresque ex ... Tyrnaviae, 1754. Typis academ. soc. Jesu ( 7 lev., 368 l. és 8 lev.) Modern papírkötésben
20337.

Rufpreis:
6 000 HUF
Bozóky Gyula, pilismaróti: A Szentföld lelke. Négy szentföldi utam emléke. [Vác, 1933., Kapisztrán-ny., 637 p.+40 (kétoldalas fekete-fehér fotók) + 2 (kétoldalas térképek.) Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés
20338.

Rufpreis:
6 000 HUF
9
Lányi Károly magyar egyháztörténelme. Átdolgozta Knauz Nándor. I. köt. (889-1526). 2. és 3. füzet. II. kötet (1526-1848.) Esztergom, 1867-1869, Horák Egyed, 113-304 p., 305-496 p.; 470+2 p. Első kiadás. Papírkötések, az I. kötet 2. és a II. kötet kötése szétvált, a I. kötet 3. füzete részben szétvált, a I. kötetben 2. füzetében 1 sérült lappal, az I. kötet. 3. füzetében 2 lapszélén szakadással, az I. kötetek borítói kissé sérültek és kissé hiányosak, a II. kötet borítója nagyrészt hiányzik. Nagyrészt felvágatlan lapokkal.
20339.

Rufpreis:
4 800 HUF
12,97
14,12
20340.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,95
6,47
Barcsa János: A tiszántuli református egyházkerület történelme II. köt. - III. köt. 1. füzet. II. köt.: 1711-1822. III. köt. 1. füzet: 1822-1908. Debrecen,1908, Debreczen Sz. Kir. Város Könyvnyomda Vállalata. Kiadói papírkötések, az egyik kötet borítóján apró hiánnyal, bélyegzésekkel. Felvágatlan lapokkal.
20341.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF