1888 Balatonköves-Csopak-Paloznak ev. reform gyülekezet bizonyítványa Kajári Dezső tanító részére, többek közt Pálfy Gábor lekész és Hetessy Zsigmond (1864-) helyettes lelkész autográf aláírásaival, bélyegzőkkel.
Pálffy István: Egy kis hazai. Balatonkenese - Akarattya. A Balaton keleti kapuja. Balatonkenese, 2010, Balatonkenese Város Önkormányzata. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
Hegedűs Hubert - Kádár Ferenc: Hajófelszerelés és hajóművelettan. I. köt. Bp., 1978, Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Megjelent 135 példányban.
Dr. Klöss Károly - Tóth Lajos (szerk.): Királyi Magyar Yacht Club évkönyve 1927. Bp., Királyi Magyar Yaht Club. Kiadói papírkötés, gerinc sérült, kopottas állapotban.
Balatoni telekfelosztási építési szabályrendeletek és azok magyarázata. Balatoni Könyvtár 4. sz. Bp., 1935., M. Kir. Balatoni Intéző Bizottság, 87 p. Kiadói papírkötés, sérült, javított gerinccel, kissé foltos borítóval.
1969 Balaton Múzeum - Keszthely. Vezető a keszthelyi Balatoni Múzeum természettudományi, régészeti, történeti, néprajzi és fürdőtörténeti állandó kiállításához. Keszthely, 1969, Veszprém Megyei Múzeumok Igazgatósága. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, kissé sérült kötéssel, a kihajtható tábla kijár, szakadt.
Csák Árpád: A szép Balaton mellől. Beszélyek, rajzok. Keszthely, 1906., Mérei Ignácz, 211+1 p. Egyetlen kiadás.Csák Árpád zalai régész és muzeológus (1860-1936) Balaton mellett és a Balaton környékén játszódó elbeszélései előtt illusztrált belső címoldalak. Papírkötés, ez elülső borító hiányzik, javított gerinccel, néhány lap sarkán, szélén szöveget nem érintő hiánnyal (33/34, 49/50, 55/56, 109/11...