Malonyay Dezső: A magyar nép művészete I-III. köt. Három kötetben. Számos szakértő és művész közreműködésével írta:- -. I. köt. A Balatonmelléke.; II. Bakonytól a Tolnamegyei Sárközig.; III. A palócokról.; Bp.,[1911-1912]. Franklin,2+304 p.+ XXI (színes képek) t.; 2+370 p.+XLVI (színes képek) t.+76 (fekete-fehér képek) t.; 2+333 p.+XXIV (színes képek) t.+52 (fekete-fehér képek) t. Számos egészol...
Satura - Compositionen von Buonaventura Genelli - In Umrissen gestochen von H. Merz, H. Schütz und A. Spiess - Mit einem erläuternden Text herausgegeben von Dr. Max Jordan. Lipcse, 1871, Alphons Dürr. 19p+28t. Bonaventura Genelli (1798-1868) olasz származású német festő és rajzoló művei után készült metszetekkel illusztrált harántalakú album. Kiadói illusztrált félvászon kötés, erősen sérült gerin...
Vaszary János (1867-1939) gyűjteményes kiállítása. Szerk.: Veszprémi Nóra. Bp., 2007, Magyar Nemzeti Galéria. 400p. + 55p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban
Szalai András: Kis magyar snassz és neociki. Bp.,2020,Kieselbach. Rendkívül gazdag képanyaggal, Szalai András (1953- ) építész, művészettörténész fotóival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Ritka!
Gildo Fossati: The World of Jade. Great Masterpieces of Chinese Art. 2000, Crescent Books, kiadói egészvászon kötés, kissé sérült papír védőborítóval, angol nyelven. Színes képanyaggal gazdagon illusztrált szakmai kiadvány a kínai jáde tárgyak témájában.
Hommage a Lajos Kassák. [Antológia Kassák verseinek francia fordításaiból.] Ford.: Marc Alyn, Anne-Marie de Backer, Jacqueline Ballman, Jean Bancal, Marcel Bealu, stb. Vál. és szerk. Ladislas Gara [Gara László]. Dilbeek - Bruxelles,[1963], La Maison du Poete,2+93+2 p.+1 (Kassák Lajos portréja) t. Oldalszámozáson belül Kassák Lajos és Victor Vasarelly 2-2 linómetszetével. Kiadói papírkötés, jó álla...
1958 Műterem művészeti folyóirat teljes első évfolyama egybekötve: I. évf. 1-12. sz., 1958. január-december. Szerk.: Aradi Nóra, Bortnyik Sándor, Domanovszky György, Farkas Zoltán, Murányi-Kovács Endre, Pogány Ö. Gábor. Bp., 1958, Lapkiadó Vállalat (Kossuth Nyomda). Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban.
Keserü Katalin: Amrita Sher-Gil és Magyarország. Kiállítási katalógus. Amrita Sher-Gil and Hungary. Exhibition catalogue. Balatonfüred, 2013., Vaszary Villa. Magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Bolla Zoltán: A magyar art deco építészet. II. rész. Hungarian art deco architecture. hn., 2017, Ariton Kft. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.