Vitéz Hefty Frigyes: Mégis repültünk! ... A repülő ember 8. köt. Bp., [1942], Magyar Repülő Sajtóvállalat - Stádium Sajtóvállalat, 313+(7) p.+ 8 (fekete-fehér képek) t. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, a borító és a lapélek kissé foltosak, egyébként jó állapotban. A kötet szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek listáján.
Harc a levegőért sorozat 7 kötete: Bánhidy Antal: Pilóta lettem.; Magyar Sándor: Álmodni mertünk.; Antoine de Saint-Exupéry: Egyedül a felhők felett.; Günther Plüschow: Ezüstkondor.; Anne M. Lindbergh: Zúg a szél.; Steff Tibor: Játék az éggel.; Lucio D'Ambra: Szárnyas katonák. Bp.,é.n.,Műegyetemi Sportrepülő Egyesület, (Révai-ny.) Kiadói egészvászon-kötések, kissé kopásnyomokkal, de alapvetőe...
Pados Pál: Szovjetoroszország felett. A mai háború. A Székely Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete könyvei. (Bp., 1942), Révai, 240 p.+ 4 (fekete-fehér képek) t. Kiadói bordó félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban, néhány lap kissé foltos. A kötet szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek listáján.
Balassa Imre: Az ,,egyes népfölkelők" hadi históriája. Az ezred volt tisztjeinek közreműködésével összeállította és írta: Balassa Imre. Budapest, 1933. (Kapisztrán ny., Vác). 1 t. (címkép) + 330 + [2] p. + 1 t. + 1 térkép. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül egész oldalas hadműveleti vázlatokkal. Az első világháborús gyalogezred számos bevetést ért meg a déli frontokon, részt vett a szerbiai ha...
Jungenfeld, Ernst von: Páncélosok előre! (So kämpften Panzer). Ford.: Baráth Ferenc. A mai háború. A Székely Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete könyvei. (Bp., 1942), Révai, 227+(1) p.+ 4 (fekete-fehér képek) t. Kiadói bordó félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban.
Diószeghy Tibor: Katonák hóhérai II. sorozat: Vádirat az "Uzsoki hős" ellen. Leleplezések Szurmay Generális vérlázító kegyetlenkedéseiről és hazug győzelmeiről. [Bp., 1919.], Az Ember (,,Újságüzem"-ny.), 16 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, a füzet elvált a borítótól, a borítón ceruzás bejegyzésekkel. Nagyon ritka! Vitéz uzsoki báró Szurmay Sándor (1860-1945) magyar királ...
Hollósy-Kuthy László: Don, Torda, Kárpátok. Háborús szerepléseim és élményeim. (Sajtó alá rendezte, a bevezető tanulmányt és a jegyzeteket írta Szabó Péter.) (Fahrwangen, [1997]). (Duna Kiadóvállalat - Druckerei Baumann AG, Menziken. 255 + [1] p. + 1 térkép (kihajtható). Oldalszámozáson belül szövegközti hadműveleti térképvázlatokkal, fényképekkel illusztrált II. világháborús emlékirat. A munka el...
Iványi Béla: Báró Máriássy András táborszernagy, a Mária Terézia-rend lovagja 1757-1846. Pécs, 1937. Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda Rt. 157 + [1] p. Egyetlen kiadás. Fűzve, kiadói borítóban. Nagyrészt felvágatlan, jó példány.
List, Fritz: Irány Norvégia! Ford.: Stella Adorján. A mai háború. A Székely Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete könyvei. (Bp., 1942), Révai, 267+(1) p.+ 4 (fekete-fehér képek) t. Kiadói bordó félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban.
Bánáti Miklós: Égő gyűlölet. Organisation-Todt 1943-44. (DEDIKÁLT). (Bp., 1945), szerzői kiadás (Béke-ny.), 82 p. Harmadik kiadás. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval. A szerző által Feuer László részére DEDIKÁLT példány.