GALLIK Géza: Utmutatás a tápszerek, edények, szövetek és egyéb házi cikkek orvosrendőri vizsgálatára. Orvosok, gyógyszerészek s rendőri közegek számára. Sátoraljaujhely - Bp. 1879. Kállay Lajos. 184 l. 225 mm. A könyvnek két kiadása közül, ez az első különösen ritka. a tartalomból: I. Rész. Tápszerek : Hús, Vadhús, Szárnyas állatok húsa, Halak húsa, Füstölt hús, Kolbászneműek, Tej, Conservált te...
Litografált, latin nyelvű orvosi jegyzet Sauer Ignác pesti orvos belgyógyászati egyetemi előadásai nyomán ,,Profluvia. Cruenta, non Cruenta et Retentiones 1845.", illetve ,,Exanthemata generalia" kötetcímekkel (2 kötetben) [Pest?], 1845. Nyomda feltüntetése nélkül. [2] + 239 + [1] + 144 + 222 + [2] p.; 32 + 304 + 158 + [2] + 176 p. Köteteink valamennyi oldala litográfia, feltételezhetően egy egyko...
Képes természetrajz az ifjuság számára. Bp., 1902, Athenaeum 4+475 p.+24 (kromolithográfiák) t.+189+3 p.+23 (kromolithográfiák) t. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, javított kötéssel, a hátsó táblán a vászonon kis sérüléssel, egy tábla tetején a képet nem érintő kis hiánnyal, egy lap szakadt, néhány tábla javított.
Roozeboom, Dr. H. W. Bakhuis: Die heterogenen Gleichgewichte vom standpunkte der Phasenlehre. Kiadói egészvászon kötés, festett lapszélek, kopottas állapotban.
Az ember I-II. köt. Testi és lelki élete, egyéni és faji sajátságai. Szerk.: Alexander Bernát és Lenhossék Mihály. Bp.,én.,Athenaeum, 2+402 p., 4+403- 782 p. Rendkívül gazdag képanyaggal, egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, alapvetően jó állapotban.
Granasztói Rihmer László: A pécsi (pécsbányatelepi) mammut. A szerző, Granasztói Dr. Rihmer László által DEDIKÁLT, dátumozott (1936. II. 4.) példány. Részletes beszámoló a pécsbányatelepi ásatásokról, anatómiai és paleontológiai feldolgozás, a legbehatóbban tanulmányozott hazai és külföldi leletekkel való összehasonlítás. Írta:- Dr. - -, okl. bányamérnök és geológus, az Első Dunagőzhajózási Társas...
Háziállatok anatómiájának atlasza. Szerk.: Kovács Gyula, Guoth János, Glósz László. Agrártudományi Egyetem Tankönyvei. Bp., 1952., Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói félvászon-kötés, kopott, karcos borítóval. De belül jó állapotban. Megjelent 3500 példányban.
Nékám Lajos (szerk.) Corpus Iconum Morborum Cutaneorum. Auxilio 568 collaboratorum specialiter eruditorum, collegit et ededit Ludovicus Nékám. Cum 4566 illustrationibus. - A Budapesten tartott 1935. évi 9. Nemzetközi Bőrgyógyászati Kongresszus képanyaga. I-III. kötet. [Teljes.] Budapest, 1938. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat (Stephaneum ny.) [7]-175 + [1] p.; [2] + 464 p.; [2] + 465-928 p. Egyet...