[Debreceni Ember Pál] Historia ecclesiae reformatae, in Hungaria et Transylvania,... a Frid. Adolpho Lampe. Trajecti ad Rhenum (Utrecht), 1728. Jacobus van Poolsus. 8 sztl. lev. 919 p. Lampe az 1710-ben meghalt Debreczeni Ember Pál református lelkész kéziratban maradt írását jelentős változtatásokkal, saját műveként jelentette meg,...Korabeli bőrkötésben, címlap igényes másolattal pótolt
[Triódion] Ukrán imádságos könyv (1844). Óegyházi szláv nyelvű, ószláv betűkészlettel nyomott bizánci szertartású imádságoskönyv a nagyböjti időszak liturgikus imádságaival. [Hely nélkül, 1844]. Kijevi metropolita hatósága alatt (ny. n.) [732] p. Folio. A böjti időszak officiumait tartalmazó, bizánci szertartású imádságoskönyvet óegyházi szláv nyelven, óegyházi szláv betűkészlettel nyomták, olda...
[Broughton, Thomas]: Brougthonnak a religióról való históriai lexicona, a mellyben a világ kezdetétől fogva a mai időkig a pogányoknak, a zsidóknak, keresztyéneknek, mahummedanusoknak tudományok, isteni tiszteletek, ceremoniájik, szokásaik, hellyeik, személlyeik, írásaik, azoknak történeteikkel együtt...Magyar nyelvre fordította...Mindszenti Sámuel.III. darab. (A mű 3 kötetben teljes) Komáromban, ...
XII. Tai Situpa: Az alvó buddha ébresztése. Ford.: Varga Tamara, Decsen Zangmo. SI-LA-GI kalligráfiáival gazdagon illusztrált. hn., 2010, Öszel Ling Buddha Tanításainak Tiszta Fényű Központja, (DeMax Művek Kft.-ny.) Kiadói papírkötés, jó állapotban. Megjelent 300 példányban.
A Jordánszky-kódex. Magyar nyelvű bibliafordítás a XVI. század elejéről [1516-1519]. Az Esztergomi Főszékesegyházi Könyvtárban őrzött, 1516-1519 között készült MSS. II. 1 jelzetű kódex hasonmása, illetve szövegének olvasata. (Hasonmás és tanulmánykötet, két kísérőfüzettel). Bp., 1984, Helikon. Kiadói bordázott gerincű, kapcsos, fémveretekkel díszített egészbőr-kötés, illetve kiadói kartonált papír...
Manning Henrik Ede: A vatikáni zsinat hű története. Ford. Haudek Ágoston. Bp., 1878, "Hunyadi Mátyás, 253 p. Kiadói papírkötés, szakadozott, kissé sérült borítóval, sérült, javított gerinccel. Ritka!
Gyöngyössy Sámuel. Köznapi imák templomi használatra, tekintettel az évszakokra. I-II. kötet (egy kötetben). Debrecen, 1894, Harmathy Pál. 255+255 p. Korabeli vaknyomásos, aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé kopott gerinccel, I. kötet címlapján apró sérüléssel, kisebb folttal és korabeli Ferenczi B Miskolcz bélyegzéssel.
[William Ames/Gulielmus Amesius (1576 -1633)] Coronis ad collationem Hagiensem: qua argumenta pastorum Hollandiae adversus remonstrantium quinque articulos de divina praedestinatione, et capitibus ei adnexis, producta, ab horum expectionibus vindicantur. Amstelodami [Amsterdam], 1636., Apud Ioannem Ianssonium, 12+383 p. Latin nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, igényesen pótolt címlappal, a la...