Márton József: Magyar-német és német-magyar lexicon, vagyis szókönyv. Készítette: - -. Második rész, első darab. A-Z. [A teljes Német-magyar rész.] Béts, 1803, Pichler József, 2+VIII+48+1204 [kéthasábos számozás] +2+1018 [kéthasábos számozás]+11+24 p. Korabeli aranyozott, bordázott gerincű félbőr-kötés, a borítón kopásnyomokkal, két lap sarkán restaurációval, egy lap sarkán apró hiánnyal.
Dissertatio de libello catechetico. [Selmecbánya] Schemnicii, 1833. Typis Stephani Aloysii Mihálik. 428 p. + errata. Egyetlen kiadás. Katechetikai, vagyis hitoktatás-pedagógiai értekezés. A címlapon régi gyűjteményi bélyegzés. Petrik 0. Kötéstábláin kissé kopott korabeli kartonkötésben, gerincén színes címvignettával, jó példány.
Malthus T. Róbert: Tanulmány a népesedés törvényéről. Ford. és előszóval ellátta: György Endre. Nemzetgazdasági írók tára. Bp., 1902, Politzer Zsigmond és Fia, XIV+623 p. Átkötött félvászon-kötés, Thomas Robert Malthus (1766-1834) angol anglikán pap, demográfus, az angol klasszikus közgazdaságtan jelentős képviselője.
Schneller Károly A gyermekhalandóságról (Dedikált). Budapest, 1917. Franklin-Társulat nyomdája. [367]-386 p. Dedikált: ,,Nagyrabecsülése és tanítványi tisztelete jeléül a szerző." Schneller Károly (1893-1953) jogász, nemzetközi hírű statisztikus egészen korai műve, melyet még egyetemi hallgató korában adott közre. A Fővárosi Statisztikai Hivatal munkatársaként és egyetemi tanárként főként népesedé...
Szécsy János: Az erőszak kora. Fejezetek egy egy közjáték lélektanából. Bp., 1943, Pharos. Kiadói papírkötés, kopott, kissé szakadt papír védőborítóban.
Leopold Lajos, ifj[abb] A presztizs. Budapest, 1912. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. 243 + [1] p. Egyetlen kiadás. Leopold Lajos munkáját a Huszadik Század szociológiai szemle mellett a Nyugat és a Magyar Figyelő is ismertette, a Nyugatban Babits Mihály írt róla recenziót: ,,Leopold [a] szociológiának alapjává a presztízs fogalmát teszi, amelyet élesen elkülönít a tekintély fogalmától. A te...
Schiller Ottó: Bevezetés a biológiai esztétikába. Modern Könyvtár 143-149. Bp.,[1912],Athenaeum, 198+2 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.; A szépség lényege és értéke. Két dolgozat. Modern Könyvtár 387-388. sz. Bp.,[1914], Athenaeum, 44+1 p. Kiadói papírkötés.
Györffy István: A néphagyomány és a nemzeti művelődés. Budapest, 1942. Államtudományi Intézet Táj- és Népkutató Osztálya (,,Élet" ny.) 92 p. Györffy István néprajztudós ebben a posztumusz kiadott munkájában a néprajz előtt álló nemzetpedagógiai feladatokat jelöli ki. A szerző a néphagyományok tudatos felelevenítését szorgalmazza, a mű előszava szerint ugyanis az Anschluss után a terjeszkedő Német ...
Munkácsy Mihály: Szerb nyelvtan. Teljes tanfolyam kezdők és haladók részére. Világirodalom nyelvtanok magántanulók számára. Bp.,én., Világirodalom. Kiadói papírkötés, sérült, hiányos borítóval, de belül jó állapotban.
Jung Károly: Az emberélet fordulói. Gombosi népszokások. (Aláírt.) [Újvidék], 1978. Forum Kiadó (Minerva Nyomda, Szabadka). 328 + [4] p. + 8 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag). Egyetlen kiadás. A címlapon Jung Károly saját kezű aláírása. Részlet Voigt Vilmos méltatásából: ,,Akik figyelemmel kísérték az utóbbi évtizedben a jugoszláviai hungarológiai kutatások rohamos fejlődését, valamint ennek kere...