Friedrich Sarre and Herrman Trenkwald: Old oriental carpets Volume I-II. Issued by the Austrian Museum For Art and Industry with text by Friedrich Sarre and Hermann Trenkwald. Translated by A. F. Kendrick. Vienna - Leipzig, 1926-1929, Anton Schroll & Karl Herzmann, 20+4+60 (Plate 1-60, táblák előtti magyarázó szövegek hártyapapíron) p. + 60 t.; 43+1+54 (Plate 1-60, táblák előtti magyarázó szöveg...
Eastern Carpets. Twelve early examples. With descriptive notices by Vincent J. Robinson, and a preface by Sirg George Birdwood. Printed Colours by W. Griggs and Mintern Brothers, after water-colour drawings by E. Julia Robinson. Second series. London, 1893, Bernard Quaritch, 14 sztl. lev.+11 (kromolitográfiák 12 illusztráció 11 táblán) t. Angol nyelven. Kiadói kemény-kötés, kopott, foltos borítóva...
cca 1920-1930 Halbmond-Teppiche. Német nyelvű szőnyeg áruminta katalógus, rendkívül gazdag színes képanyaggal illusztrált. Kiadói haránt-alakú, zsinórfűzött aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, a gerinc alján kis sérüléssel, 28 p., 34x39 cm
1928 Tefzet Teppichfabrik-Zentrale A.G. Leipzig, Tefzet, 22 p.+2 sztl. lev. Német nyelvű szőnyeg áruminta katalógus, rendkívül gazdag színes képanyaggal illusztrált. Kiadói haránt-alakú egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, 29x39 cm.
Heinrich Jacoby: Eine Sammlung orientalische Teppice. Berlin, 1923, Scaranaeus-Verlag. Német nyelven. Rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal, benne 47 egészoldalas képtáblával illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
Stein Frigyes: A keleti szőnyeg története. Bp.,(1926),Perzsa Szőnyeg Rt.,(Jókai-ny.),14+2 p.+4 (képtáblák) t. Az utolsó lapon további egy képpel. Kiadói papírkötés, sérült, kissé hiányos, kissé foltos borítóval, de belül jó állapotban.
cca 1910 Perzsa Szőnyegek. Stein Vilmos és Fia Perzsa-szőnyeg Nagykereskedők áruminta katalógus. Bp., én., Stein Vilmos,("Jókai-ny.), 32 p. Rendkívül gazdag, izgalmas fekete-fehér képanyaggal illusztrált. A perzsa szőnyeg rövid történetével, megóvási, tisztítási és javítási információkkal. Kiadói szecessziós zsinórfűzött, aranyozott papírkötés, kopott, szakadt borítóval, a borító egyik sarkán szam...
Régi kisázsiai szőnyegek kiállítása. Leíró-lajstrom. Szerk. Dr. Layer Károly, Dr. Mihalik Sándor és Dr. Csernányszky Mária közreműködésével. Bp., 1935., Iparművészeti Múzeum, ("Pátria"-ny.),39+1 p.+XVI (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, az elülső borító foltos és rajta kis sérüléssel.
Dóczi Pál: A perzsaszőnyeg házi készítése. Bp., 1930, A Manus Rt., 125+3 p. Harmadik bővített kiadás. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, széteső állapotban, részben szétvált kötéssel, az első két lap és az utolsó lap sérült, hiányos.