Bücher: Jagd

Zahl der Lose: 15

Iglói Pál 3 műve (2 könyv DEDIKÁLT): Perőcsényi vadászatok és egyebek.; Perőcsényi vadásztörténetek meg ilyenek.; Perőcsényben puskával és fakanállal. Perőcsény/Bp., 2005-2008, magánkiadás / PolgART. Kiadói papírkötés. Két kötetben a szerző dedikációjával.
20110.

Rufpreis:
10 000 HUF
25,91
28,57

Huszár László:,,Kwaheri'', ,,Viszontlátásra" Afrikai vadásznaplójából írta báró Huszár László. Bp., (1929). Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 299 + [1] p. + 8 t. (színes) + térkép (színes, kihajtható térképen Tanganyika térképe). Egyetlen kiadás. Vadászati beszámoló a szerző 1926-1927. évi tanganyikai (volt német-kelet-afrikai) útjáról, a vadászati részleteken kívül a helyi életmód számos, az európai vadász szemszögéből szemlélt részletével. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti fotóanyaggal, a táblákon Vezényi Elemér színes rajzaival. Példányunk első előzékén és első nyomtatott levelének margóján kisebb hiány, a belív egy levelén apró hiány, a színes térképmelléklet sérült, szakadt. Vuray 356. Tordai 607. Színes, illusztrált, enyhén foltos kiadói vászonkötésben.
20111.

Huszár László:,,Kwaheri'', ,,Viszontlátásra" Afrikai vadásznaplójából írta báró Huszár László. Bp., (1929). Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 299 + [1] p. + 8 t. (színes) + térkép (színes, kihajtható térképen Tanganyika térképe). Egyetlen kiadás. Vadászati beszámoló a szerző 1926-1927. évi tanganyikai (volt német-kelet-afrikai) útjáról, a vadászati részleteken kívül a helyi életmód számos, az európa...

Rufpreis:
7 000 HUF
18,13
20,00

Igali-Mészáros József: Magyar vizeken. Bp., [1942], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 151+(5) p. Egyetlen kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, minimálisan sérült borítóval.
20112.

Rufpreis:
3 000 HUF
7,77
8,57

cca 1930 A Vadászati útmutató c szakkönyv reklám levelezőlapja
20113.

Rufpreis:
3 000 HUF
7,77
8,57

20114.

Rufpreis:
3 000 HUF
7,77
8,57

Beretz Katalin: Puskák - pajzsok - fohászok. Dr. Nagy Endre Afrika-vadász kalandos élete. Zeusz vadászkönyvek. Bp., 2001, Zeusz. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
20115.

Rufpreis:
1 800 HUF
4,66
5,14

Szeley Dezső: Sporthorgász-lexikon. Bp., (1942.), Paulovits Imre, 235+5+2 p.+III-XIV t.+ 2 p. Kiadói papírkötés, szakadt, kopott borítóval.
20116.

Rufpreis:
4 800 HUF
12,44
13,71

Visnya, Osztap: Jó vadászatot! (Fordította Grigássy Éva.) Budapest-Uzsgorod, 1964. Európa Könyvkiadó - Kárpátontúli Területi Kiadó (ny.) 285 + [3] p. Oldalszámozáson belül Rogán Miklós humoros szövegközti rajzaival gazdagon díszítve. A novelláskötet első kiadása 1962-ben jelent meg. Vuray 207. o. Illusztrált kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
20117.

Rufpreis:
2 400 HUF
6,22
6,86

Kelemen László: Medvecécó. 100 találkozástörténet a Kárpátok nagyragadozójával. Marosvásárhely, 2020., Kreatív. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
20118.

Rufpreis:
2 400 HUF
6,22
6,86
17

20119.

Rufpreis:
1 800 HUF
4,66
5,14

3 db vadászati könyv: Bársony István: Erdőn, mezőn. Vadásztörténetek. Vál., szerk. és az utószót írta: Véber Károly. Csergezán Pál rajzaival. Bp., 1962, Móra. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval. + Rácz Antal: Kwa Heri Tanzánia! Bp., 1973, Magvető. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal. + Dr. Koller Mihály: Vadászatszervezés. Vadászati szabályzat. Bp., 1981, Magyar Vadászok Országos Szövetsége. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
20120.

3 db vadászati könyv: Bársony István: Erdőn, mezőn. Vadásztörténetek. Vál., szerk. és az utószót írta: Véber Károly. Csergezán Pál rajzaival. Bp., 1962, Móra. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval. + Rácz Antal: Kwa Heri Tanzánia! Bp., 1973, Magvető. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal. + Dr. Koller Mihály: Vadászatszervezés. Vadászati szabályzat....

Rufpreis:
2 400 HUF
6,22
6,86

4 db horgászkönyv: Pénzes Bethlen-Tölg István: Horgászoknak halainkról.; A halak ösztönei és szokásai.; Hunyadi Attila: A süllőhorgászat módszerei.; Szász Imre (szerk.): Fürdik a hal. Horgásztörténetek. Vegyes állapotban.
20121.

Rufpreis:
2 400 HUF
6,22
6,86

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF