Randolph L. Braham: The Destruction of Hungarian Jewry. A Documentary Account. [A magyar zsidóság pusztulása.] I-II. köt. New York, 1963, Pro Arte, CXXXVI+416 p.; 2 sztl. lev.+ 417-969 p.+ 1 sztl. lev. Angol nyelven. Egészvászon-kötésben, kissé sérült, fakó gerincekkel, az I. kötet kissé sérült fűzéssel.
Flavius, [Josephus] József: Flavius József ó-kori héber történetírónak, a galilaeai zsidó hadak főparancsnokának a zsidó háborúról és Juruzsálemnek Titus caesar által ostrommal történet bevételéről írt hét könyve. Latinból fordította és kiadta Istóczy Győző. Budapest, 1900. Baschmann F. könyvnyomdája. IV + 503 + [1] p, Josephus Flavius ókori zsidó történetíró klasszikus munkáját a dualizmus kor...
Francisco Carolo Palma (Pálma Károly Ferenc (1735-1787)): Notitia Rerum Hungaricarum.... Universitate Claudiopolitana positiones ex universa jurisprutentia[!]... Paulus Lázár... publice propugnaret, anno 1777.Franz Pars II. Kolmann. 540p + (9)p. Korabeli sérült gerincű papírkötésben
Heinrich Gusztáv: A bolygó zsidó mondája. Budapest, 1920. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 70 p. Heinrich Gusztáv irodalomtörténeti összefoglalása a középkori eredetű ,,bolygó zsidó"-monda eredetéről, motívumrendszeréről és alakulástörténetéről. Példányunk a munka második, javított kiadásából származik. A címoldalon régi katalóguscímke. [Olcsó könyvtár.] Korabeli félvászon...
Bernstein Béla: A negyvennyolcas magyar szabadságharc és a zsidók. A zsidó honvédek négy névjegyzékével. Jókai Mór előszavával. Budapest, 1939. Tábor-kiadás (Hungária ny.) 270 + [2] p. A munka első kiadása 1898-ban jelent meg. Az első két zsidótörvény korszakában megjelenő második kiadás szükségéről így ír a szerző:,,A negyvennyolcas szabadságharc 50 éves fordulójára jelent meg művem első kiadása:...
Langer Mose: Elijahu kincse. Ifjúsági regény a marannusok idejéből. H.n., [1946], Langer Mór (Fischhof-ny.). Kiadói papírkötés, kiadói foltos, kissé szakadt papír védőborítóval, címlapon korabeli ajándékozási sorokkal.