Bücher: Judaica

Zahl der Lose: 40

Randolph L. Braham: The Destruction of Hungarian Jewry. A Documentary Account. [A magyar zsidóság pusztulása.] I-II. köt. New York, 1963, Pro Arte, CXXXVI+416 p.; 2 sztl. lev.+ 417-969 p.+ 1 sztl. lev. Angol nyelven. Egészvászon-kötésben, kissé sérült, fakó gerincekkel, az I. kötet kissé sérült fűzéssel.
20400.

Rufpreis:
9 000 HUF
23,32
25,71

Flavius, [Josephus] József:  Flavius József ó-kori héber történetírónak, a galilaeai zsidó hadak főparancsnokának a zsidó háborúról és Juruzsálemnek Titus caesar által ostrommal történet bevételéről írt hét könyve. Latinból fordította és kiadta Istóczy Győző.  Budapest, 1900. Baschmann F. könyvnyomdája. IV + 503 + [1] p,  Josephus Flavius ókori zsidó történetíró klasszikus munkáját a dualizmus korának ellentmondásos megítélésű politikusa, a Szabadelvű Pártból kivált az Országos Antiszemita Pártot megalapító Istóczy Győző fordította latinból. A fordító az Előszóban megjegyzi, hogy néhány helyen kénytelen volt ,,bizonyos nemű kitételekkel a fordításban kurtán bánni, illetve ama tételeket a fordításban lehetőleg eltompítani."  A címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés, példányunk első és utolsó levelének fűzése megerősítve.  Gazda - Horváth J. 30. oldal.  Aranyozott korabeli egészvászon kötésben (Mentsik Ferenc könyvkötő, Budapest), az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén. Szép példány.
20401.

Flavius, [Josephus] József: Flavius József ó-kori héber történetírónak, a galilaeai zsidó hadak főparancsnokának a zsidó háborúról és Juruzsálemnek Titus caesar által ostrommal történet bevételéről írt hét könyve. Latinból fordította és kiadta Istóczy Győző. Budapest, 1900. Baschmann F. könyvnyomdája. IV + 503 + [1] p, Josephus Flavius ókori zsidó történetíró klasszikus munkáját a dualizmus kor...

Rufpreis:
8 000 HUF
20,73
22,86

20402.

Rufpreis:
5 500 HUF
14,25
15,71

20403.

Rufpreis:
6 000 HUF
15,54
17,14

20404.

Rufpreis:
5 000 HUF
12,95
14,29

20405.

Rufpreis:
4 200 HUF
10,88
12,00

20406.

Rufpreis:
4 800 HUF
12,44
13,71

Heinrich Gusztáv: A bolygó zsidó mondája. Budapest, 1920. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 70 p. Heinrich Gusztáv irodalomtörténeti összefoglalása a középkori eredetű ,,bolygó zsidó"-monda eredetéről, motívumrendszeréről és alakulástörténetéről. Példányunk a munka második, javított kiadásából származik. A címoldalon régi katalóguscímke. [Olcsó könyvtár.] Korabeli félvászon kötésben, jó példány.
20407.

Heinrich Gusztáv: A bolygó zsidó mondája. Budapest, 1920. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 70 p. Heinrich Gusztáv irodalomtörténeti összefoglalása a középkori eredetű ,,bolygó zsidó"-monda eredetéről, motívumrendszeréről és alakulástörténetéről. Példányunk a munka második, javított kiadásából származik. A címoldalon régi katalóguscímke. [Olcsó könyvtár.] Korabeli félvászon...

Rufpreis:
3 200 HUF
8,29
9,14

Bernstein Béla: A negyvennyolcas magyar szabadságharc és a zsidók. A zsidó honvédek négy névjegyzékével. Jókai Mór előszavával. Budapest, 1939. Tábor-kiadás (Hungária ny.) 270 + [2] p. A munka első kiadása 1898-ban jelent meg. Az első két zsidótörvény korszakában megjelenő második kiadás szükségéről így ír a szerző:,,A negyvennyolcas szabadságharc 50 éves fordulójára jelent meg művem első kiadása: >>Az 1848/49-i magyar szabadságharc és a zsidók
20408.

Bernstein Béla: A negyvennyolcas magyar szabadságharc és a zsidók. A zsidó honvédek négy névjegyzékével. Jókai Mór előszavával. Budapest, 1939. Tábor-kiadás (Hungária ny.) 270 + [2] p. A munka első kiadása 1898-ban jelent meg. Az első két zsidótörvény korszakában megjelenő második kiadás szükségéről így ír a szerző:,,A negyvennyolcas szabadságharc 50 éves fordulójára jelent meg művem első kiadása:...

Rufpreis:
4 000 HUF
10,36
11,43

20409.

Rufpreis:
3 400 HUF
8,81
9,71

20410.

Rufpreis:
3 400 HUF
8,81
9,71

Langer Mose: Elijahu kincse. Ifjúsági regény a marannusok idejéből. H.n., [1946], Langer Mór (Fischhof-ny.). Kiadói papírkötés, kiadói foltos, kissé szakadt papír védőborítóval, címlapon korabeli ajándékozási sorokkal.
20411.

Rufpreis:
1 800 HUF
4,66
5,14

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF