[Biblia, das ist Die gantze Heilige Schrift Teutsch. Das alte Testament Teutsch.] Die Propheten all Teutsch. Das neue Testament Teutsch. Gedruckt zu Franckfurt am Main, 1562, Druck David Zöpffeln und Johann Raschen, 17 sztl. lev + I-CCCI+CC [lapszámozások] p.+ 1 (Díszcímlap) sztl. lev.+ CCI - CCCXLIII p.+1 sztl. lev. (kézzel írt jegyzetlap) + 5 sztl. lev. Német nyelven. Gazdag, izgalmas fametszetű...
Concina, Daniele (1687-1756): Manuale Concinae seu theologia christiana dogmatico-moralis [...] Mutinae, 1763, XXXVI+540 p. Latin nyelven. Korabeli sérült egészbőr-kötésben, festett lapélekkel, helyenként kisebb ázásnyomokkal, korabeli tulajdonosi bejegyzéssel (Adriani Szigetvári).
Bachner, Ammonius: Das Licht und die Lieb der Welt, Jesus Christus der Gecreutzigte, auf dem schmerzhafften Creuz-Weeg vorgestellt, (...). Bamberg, 1753, Martin Gebhardt 4. bővített kiadás. Német nyelven. Korabeli bőrkötésben, foltos és lap szélein kissé sérült rézmetszetű címképpel, bőr-réz kapcsokkal, kissé sérült gerinccel, kopott borítóval, foltos lapokkal.
Von dem Zwecke Jesu und seiner Jünger. Noch ein Fragment des Wolfenbüttelschen Ungenannten. Herausgegeben von Gotthold Ephraim Lessing. Brauscnhweig, 1778, k.n. Első kiadás. Német nyelven. Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, sérült gerinccel, kopott borítóval, laza kötéssel, foltos címlapon régi névbejegyzéssekkel, foltos lapokkal.
Képes Szent Biblia azaz Istennek Ó- és Új Testamentomában foglaltatott Szent Írás. Ford. Károli Gáspár. Gustave Doré képeivel. Ravasz László előszavával. [Bp.,1931.], Franklin - Sylvester, 1 (színes címkép) t.+VIII+708+4+255+1 p. Gazdag egészoldalas képanyaggal, Gustave Doré képeivel és könyvdíszekkel illusztrált. Kiadói, dúsan aranyozott bőrkötésben, festett lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, ...
Angus, [Joseph] Jósef: Bibliai kézikönyv, kalauzul a Szentírás tanulmányozásához. Készítette Angus Jósef. Magyar fordításban. Budapest, 1876. Hornyánszky Viktor ny. [4] + 735 + [1] p. + 1 térkép (színes, kihajtható). Első magyar kiadás. Joseph Angus angol baptista lelkész és bibliatudós (1816-1902) bibliatudományi kézikönyve eredeti nyelven először 1854-ben jelent meg, ,,The Bible Handbook - An...