Dr. Lázár Béla: Mányoki Ádám (1673-1757) élete és művészete. Bp., 1933, Légrády, 1 (címkép) t.+ 144 p.+ 47 t. (ebből 43 kétoldalas)+ 2 (kihajtható hasonmás) t. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, a gerincen sérüléssel, az elülső borítón kis folttal, belül a lapok jó állapotban.
Peter McCarthy, Mike Syron: Panzerkrieg. A német páncéloshadosztályok története a II. világháborúban. Debrecen, 2009, Gold Book. Kiadói kartonált papírkötés, hátoldalon sérült.
I. A. Ivanova: The Rublev Museum of Early Russian Art. Moszkva, 1976, Sovetskii Khudozhnik. Fekete-fehér és színes képekkel, reprodukciókkal gazdagon illusztrálva. Orosz és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
Bernáth Aurél:
A kompozíció sorsa az újabb festészetben.
[Budapest], 1937. (Athenaeum Rt. ny.) 137-167 + [1] p.
Fedőborítóján dedikált: ,,Tilkovszky urnak őszinte tisztelettel Bernáth Aurél." Bernáth Aurél festőművész (1895-1982), a posztnagybányai stílus kiemelkedő képviselőjének fontos tanulmánya elveti a nonfiguratív festészet elveit. A tanulmány szövegét szövegközti és egész oldalas illusztrációs anyag kíséri. A belív lapjain kisebb, halvány foltosság.
(Különlenyomat a Magyar Művészet 1937. IV. számából.)
Fűzve, sérült, javított, enyhén foltos kiadói borítóban.
Domanovszky György: A magyar nép díszítőművészete I-II. köt. Bp., 1981, Akadémiai kiadó. A II. kötet képkötet, benne gazdag, rendkívül izgalmas képanyaggal. Kiadói egészvászon kötésben, javított kiadói papír védőborításban.
Kampis Antal: The History of Art in Hungary. (A magyar művészet története). Ford.: Halápy Lili. Bp., 1966, Corvina. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói műbőr-kötés, jó állapotban, sérült kiadói műanyag védőborítóban.
Gilyén Nándor - Mendele Ferenc - Tóth János: A Felső-Tiszavidék népi építészete. (DEDIKÁLT). Bp., 1981, Műszaki Könyvkiadó. Második, javított kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 5200 példányban. A könyv egyik szerzője, Mendele Ferenc (1934-1994) Ybl Miklós-díjas építész, műemlékvédő által Szigetvári György (1926-2018) Ybl-díjas építész részére DEDIKÁLT példány.
Kontakt... aus der Sammlung der Erste Bank-Gruppe. Kontakt...works from the Collection of Erste Bank Group. Hrsg./Edited by Meum Moderner Kunst Stiftung Ludwig Wien. Köln,2006,Walther König. Gazdag képanyaggal illusztrált. Német és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.