Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 456

Deutsche Kunstgeschichte. Band I-VI. [Teljes.] München, 1949-1958. F. Bruckmann Verlag (Graph. Kunstanstalten F. Bruckmann) 588 p. + 8 t. (színes); 655 + [1] p. + 12 t. (színes); 494 + [2] p. + 16 t. (színes); 528 p. + 16 t. (színes); 591 + [1] p. + 16 t. (színes); 478 + [2] p. + 38 t. (színes, 19 kétoldalas táblán). Egyetlen kiadás. A sorozat részei: Band I: Eberhardt Hempel: Geschichte der Deutsche Baukunst. - Band II: Adolf Feulner, Theodor Müller: Geschichte der Deutschen Plastik. - Band III: Otto Fischer: Geschichte der Deutsche Malerei. (Dritte Auflage.) - Band IV: Otto Fischer: Geschichte der Deutschen Zeichnung und Graphik. - Band V: Heinrich Kohlhaussen: Geschichte der Deutschen Kunsthandwerks. - Band VI: Franz Roh: Geschichte der Deutschen Kunst von 1900 bis zur Gegenwart. Oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrált művészettörténeti munka, mely a tágabb értelemben vett németországi képzőművészet valamennyi ágával foglalkozik. A munka öt kötetben mutatja be ki a német építészet, szobrászat, festészet, grafika, a német bútor-, textil-, kerámia- és üveg-, fém- és ötvösművészet tizenegy évszázadának remekeit, a Karoling kortól a XX. század elejéig, majd a hatodik kötetben - mintegy pótolandó a korábbi kötetek hiányait - bemutatja a festészet, szobrászat avantgárd korszakát, illetve az építészet és a belsőépítészet modernista történetét. Egységes, aranyozott gerincű, korabeli félmaroquin kötésben, három kötet gerincén felül apró sérülés, a zárókötet gerincén apró kopás. Szép sorozat.
19842.

Rufpreis:
24 000 HUF
63,66
68,57
Sopron szabad királyi város építési rendszabályai. / Bau-Ordnung für die kön. Freistadt Oedenburg. Sopron, 1875, Reichard Adolf, 59+59 p. Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos állapotban. (Ritka!)
19843.

Rufpreis:
20 000 HUF
53,05
57,14
19844.

Rufpreis:
20 000 HUF
53,05
57,14
Kovács Orsolya: Zsolnay modern 1953-1990. Pécs, 2020, magánkiadás. Kiadói kartonált papírkötés, zsugorfóliában.
19845.

Rufpreis:
15 000 HUF
39,79
42,86
19846.

Rufpreis:
18 000 HUF
47,75
51,43
Rippl-Rónai József gyűjteményes kiállítása. József Rippl-Rónais Collected Works. Szerk.: Nagy Ildikó, Bernáth Mária. Bp.,1998, Magyar Nemzeti Galéria. Magyar, angol nyelven. Rendkívül gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. Ritka!
19847.

Rufpreis:
15 000 HUF
39,79
42,86
19848.

Rufpreis:
15 000 HUF
39,79
42,86
19849.

Rufpreis:
10 000 HUF
26,53
28,57
19850.

Rufpreis:
12 000 HUF
31,83
34,29
19851.

Rufpreis:
12 000 HUF
31,83
34,29
19852.

Rufpreis:
9 000 HUF
23,87
25,71
Keserü Katalin: Amrita Sher-Gil és Magyarország. Kiállítási katalógus. Amrita Sher-Gil and Hungary. Exhibition catalogue. Balatonfüred, 2013., Vaszary Villa. Magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19853.

Rufpreis:
5 000 HUF
13,26
14,29

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF