The Big Book for Boys. Edited by Herbert Strang. London, (1928). Humphrey Milford - Oxford University Press (Printed by Morrison and Gibb Limited, Edinburgh). 1 t. (színes címkép) + [192] p. + 3 t. (színes). Ifjúsági kalandnovellák és cserkésztörténetek antológiája az Oxfordi Cserkész Évkönyv szerkesztőinek gondozásában. Oldalszámozáson belül szövegközti és egész oldalas rajzokkal gazdagon díszítv...
Mark Twain: Huckleberry Finn és Tom Sawyer kalandjai. Ford.: Koroknay István. Enyvvári Herbert rajzaival. Bp., [1936], Révai, 450 p. Első magyar kiadás. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé viseltes, sérült borítóval, helyenként kissé foltos lapszélekkel.
Mesekincsek. Andersen válogatott meséi. Az ifjúság számára fordította Bíró Sándor. Hampel József rajzaival. Bp., én., Dante,(Bányai és Várkonyi-ny.), 96+95+1 p. Ötödik kiadás. Kiadói félvászon kötés, sérült, széteső állapotban, szétvált könyvtesttel, levált, sérült gerinccel, kopott borítóval.
B. Csűrös Emilia: Lexi és a vöröskereszt; Lexi békét köt. Bp., én., Pósa Károly. A borítók Pál György, a szövegközti rajzok Kálmán Ágnes illetve Pál György munkái. Kiadói félvászon-kötések, kissé kopott borítóval.
2 db német nyelvű mesekönyv: Grimms Märchen. Bp., é.n., Táltos. Haui József, Bakai Piroska és Kricskovics Zsuzsanna rajzaival. Kiadói kartonált papírkötés. + Das grosse Märchenbuch. Köln, 1992, Buch und Zeit Verlag. Kiadói kartonált papírkötés.
Grimm legszebb meséi. Vál.: Varga Tamásné. Róna Emmy rajzaival. Bp., 1963, Móra. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, foltos borítóval, néhány kisebb lapszéli folttal, a tartalomjegyzékben bejelölésekkel.