[Barkóczi Rosty Miklós (1730-1767)] Nicolao Rosty: Ritus ac mores hebraeorum italico idiomate refutati a doctore Paolo Medici, nunc aditis quibusdam Latine redditi, notisque Hebraicis illustrati a. R. P. Nicolao Rosty ... Tyrnaviae [Nagyszombat], 1758, Typis Academicis Societatis Jesu, 9 sztl. lev.+276 p.+ 2 sztl. lev. A szerző Padányi Bíró Márton veszprémi püspöknek ajánlotta a könyvét. Átkötött ...
Otto Stobbe: Die Juden in Deutschland während des Mittelalters in politischer, socialer und rechtlicher Beziehung. Braunschweig, 1866, Schwetschke und Sohn, X+2+312 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, laza fűzéssel, kijáró szennylappal, névbélyegzéssel (Ignaz Schlesinger?)
Katz, Shemuel: Jerusalem. Paintings and Drawings. (Aláírt.) Introduction: Chaim Guri. Tel Aviv, 1972. United Artists Ltd. 14 t. (különálló nyomatok, ebből 6 színes). Folio. Shemuel Katz (1926-2010) magyar származású izraeli grafikusművész. Második világháborús lágerfogsága után Budapesten tanult építészetet, majd Párizsban grafikusművészetet. 1947-től élt Izraelben. 14 nyomatból álló gyűjteményün...
Áminoách, N[echemjá]: A vallásos munkásmozgalom. A palesztinai vallásos építőmunka története. A héber eredetiből fordította Fleischer Lipót. Budapest, 1946. A Magyarországi Báchád kiadása (Athenaeum ny.) 1 t. (címkép) + 50 + [2] p. + 2 t. (kétoldalas). Egyetlen magyar kiadás. Az első világháború végén megélénkült palesztinai zsidó bevándorlást és építkezést segítő, ,,Torá vá-ávodá" (Tóra és munka)...
Dr. Pollák Miksa: A zsidók története Sopronban a legrégibb időktől a mai napig. Az Izr. Magyar Irodalmi Társulat Kiadványai VI. Bp., 1896, (Franklin-Társulat), Kiadói papírkötés, sérült és javított gerinccel, kopott borítóval, hiányos (353-379 p. hiányzik), részben felvágatlan példány.
Mezei Gábor: Hat év megpróbáltatás. Egy munkaszolgálatos hadifogoly naplója. Bp., 2000, Belvárosi Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, a borító sarkán ázásnyommal.