Bücher: Jura

Zahl der Lose: 23

19277.

Rufpreis:
80 000 HUF
210,53
228,57
19278.

Rufpreis:
44 000 HUF
115,79
125,71
Dósa Elek: Erdélyhoni jogtudomány. Az Erdélyhoni magyar magánjogtan. Harmadik része. Erdélyhoni magyar pertan. Kolozsvár, 1861, Ev. Ref. Főtanoda betűivel, XIII+327+3 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, régi intézményi bélyegzésekkel, kissé foltos lapokkal.
19279.

Rufpreis:
12 000 HUF
31,58
34,29
[Bencsik József (1764?-1827)]: Josephus Bencsik: Repertorium juris publici, privati, et criminalis Hungarici, seu Index universalis personarum, rerum, et actionum ex jure consvetudinario Verböczii. articulis comitialibus, et tavernicalibus, decisionibus curiae regiae, urbario, et praxi criminali, quem ordine alphabetico, juxta chronologicam legum seriem adornavit Josephus Bencsik... Posonii, 1821., Typ. Haeredum Belnayanorum, 10+474 p. Átkötött modern félvászon-kötés, régi intézményi bélyegzésekkel, foltos lapokkal, a szennylapok belsején bejegyzésekkel.
19280.

Rufpreis:
2 000 HUF
5,26
5,71
Gustermann, Anton Wilhelm: Die Ausbildung der Verfassung des Königreiches Ungern; aus der Geschichte, und den Gesezen dieses Reiches dargestellet von ~. I.. Band. (a mű két kötetben teljes) Wien, 1811. Anton Doll. XII+356p.; Korabeli aranyozott vignettás kartonált papírkötésben, festett lapélekkel. A magyar történeti alkotmány kialakulásáról írt jogtörténeti munka. Ritka!
19281.

Rufpreis:
5 500 HUF
14,47
15,71
Universalis sanctio de delictis eorumque poenis. Viennae, 1787, Typis, Joan. Thom. Nob. de Trattern, 12+119 p. Latin nyelven. Kartonált papírkötésben, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal.
19282.

Rufpreis:
8 000 HUF
21,05
22,86
Beck Salamon: A köteles részes jogállása. A ,,Magyar Jogászegylet 1910. évi pályázatán megjutalmazott pályamunka. Budapest, 1913. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Részvénytársulat. 77 + [3] p. Egyetlen kiadás. Beck Salamon (1885-1974) jogtudós, jogi szakíró korai munkája, első kötete. A szerző 1929-1931 között az egységes bírói és ügyvédi vizsgabizottság tagja, a második világháború után az ELTE tanszékvezető egyetemi tanára volt. (A Magyar Jogászegylet könyvkiadó vállalata, VI. évfolyam, 3. kötet.) Aranyozott, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
19283.

Beck Salamon: A köteles részes jogállása. A ,,Magyar Jogászegylet" 1910. évi pályázatán megjutalmazott pályamunka. Budapest, 1913. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Részvénytársulat. 77 + [3] p. Egyetlen kiadás. Beck Salamon (1885-1974) jogtudós, jogi szakíró korai munkája, első kötete. A szerző 1929-1931 között az egységes bírói és ügyvédi vizsgabizottság tagja, a második világháború után az ELTE tanszékvezető egyetemi tanára volt. (A Magyar Jogászegylet könyvkiadó vállalata, VI. évfolyam, 3. kötet.) Aranyozott, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

Rufpreis:
4 000 HUF
10,53
11,43
28
19284.

Rufpreis:
4 000 HUF
10,53
11,43
Stephan Bathori, Dissertatio diplomatico-critica de isthoc calendarii Eberiani exemplari et respective de contento in eodem diario... 3. Fragment 63-151 + (2) p. + 1 t (kihajtható facsimile). Korhű kartonálásban
19285.

Rufpreis:
2 400 HUF
6,32
6,86
19286.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,47
10,29
Ein Wort zur Zeit von einem ungarischen Rechtsfreund. Pressburg, 1864, Alois Schreiber, 20 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel. Benne Dr. Ballagi Aladár névbélyegzésével.
19287.

Ein Wort zur Zeit von einem ungarischen Rechtsfreund. Pressburg, 1864, Alois Schreiber, 20 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel. Benne "Dr. Ballagi Aladár" névbélyegzésével.

Rufpreis:
3 000 HUF
7,89
8,57
19288.

Rufpreis:
1 000 HUF
2,63
2,86

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF