Senyei József: Egy honvéd lovas hadosztálytörzs. A m. kir. honvéd lovas hadosztályparancsnokság urai (11-es hadosztály). Emlékezésül a világháború vigabb napjaira. (Dedikált.)
Budapest, 1916. Lengyel Lipót litográfiai műintézete. [2] p. + 29 t. (színes kőnyomatú karikatúrák).
Dedikált: ,,Nagyrabecsülése és tisztelete jeléül, mély hódolattal és meleg barátsággal Senyei József. 1916".
Senyei József (1885-1944) grafikus, festőművész, tüzér főhadnagy. A galíciai fronton szolgáló festőművész 29 karikatúrán örökítette meg hadosztályának jellegzetes típusait, a tábornoktól a törzsorvosig, a személyügyi előadótól a tüzérparancsnokig, a népfelkelő mérnök hadnagytól az élelmezési tisztig, a római katolikus pátert, a református pásztort, a távírász tisztet és a művész tüzér-összekötő tisztet is beleérte (ez utóbbin alighanem önmagát örökítette meg). A karikatúrákon a világháborús karaktertípusok jellegzetes idézetei.
Senyei (született Schön) József Hollósy Simonnál tanult Münchenben, majd a londoni Royal Academy-ben folytatta tanulmányait. 1927-ben tárlata nyílt a Nemzeti Szalonban.
Szép állapotú lapok, aranyozott, vaknyomásos, enyhén hiányos, szalaggal kötött kiadói vászonmappában. Jó példány.
Siilasvuo, [Hjalmar Fridolf] tábornok: Suomussalmi. (Finn testvéreink hősi küzdelme a szovjethadsereg ellen). Ford.: vitéz Mezey Dénes. Bp., 1941, Vitézi Rend Zrinyi Csoportjának kiadása (Stádium-ny.), 159+(1) p.+ 8 t. Első magyar kiadás. Fekete-fehér képekkel, térképekkel illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, foltos borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek listáján.
A magyar katona vitézségének ezer éve. I-II. kötet. Szerk.: Pilch Jenő. Horthy Miklós kormányzó, József kir. herceg tábornagy és Gömbös Gyula miniszterelnök, honvédelmi miniszter bevezető soraival. Bp., [1933], Franklin-Társulat. Szövegközi és egészoldalas képekkel, térképekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés kisebb kopásokkal
M. Tóth György: A katonabáró. Szurmay Sándor, a Monarchia magyar hadvezére. Bp., 2017, MH vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár - Budapest Főváros XVI. kerületi Önkormányzata. 122+2 p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.
Veltzé Alajos: A Mi hőseink. Katonáink hőstettei a világháborúban. Woinovich Emil vezetése alatt szerk. Veltzé Alajos. Közreműködtek: Reich Árpád és Sebők Zsigmond. Bp., 1916, Franklin, 1 t. + VIII+163 p.+7 t. A könyv díszítése Helbing Ferenc munkája. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon díszkötés, az elülső kötéstáblán Szent Koronás díszítéssel, az aranyozott cím körül nemzetiszín szalaggal ékített tölgyfakoszorús díszítéssel, a borítón kis kopásnyomokkal, a gerincen kis sérülésekkel.
Bús János - Szabó Péter: Béke poraikra ... III. Dokumentum-emlékkönyv a második világháború nyugati hadműveleti területén és a nyugati hadifogságban meghalt magyar katonákról. Bp., 2013, Zrínyi. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Fröhlich Dávid, Káplár Zsolt: Székesfehérvár épített katonai öröksége 1867-1918. Bp., 2020, Hadtörténeti Intézet És Múzeum. 120p. Színes és fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
Gál Sándor: Szuronyvítan a gyalogság számára. H.n., [1993], Sygnatura Kft. Reprint kiadás. Kihajtható mellékletekkel. Kiadói papírkötés. Az 1848-as kiadás (Pest, Kozma Vazul) hasonmása. Számozott (194./300) példány. + 12 db katonai modellfigurákat ábrázoló, színes képeslap
Generaloberst Helmuth von Moltke: Erinnerungen Briefe Dokumente 1877-1916. Ein Bild vom Kriegsausbruch, erster Kriegsührung und Persönlichkeit des ersten militärischen Führers des Kriegses. Hrsg. und mit einem Vorwort versehen von Eliza von Moltke. Stutttgart, 1922, Der Kommende Tag A.-G. Verlag. Német nyelven. Félvászon-kötésben.